Zapaleni ogrodnicy z niecierpliwością czekają na czas, w którym mogą posadzić swoje ulubione rośliny. Wiele kwiatów najbardziej lubi sianie wczesną wiosną, jednak to nie znaczy, że teraz trzeba czekać na nowy sezon.

Choć czerwiec to miesiąc bardzo ciepły, zazwyczaj z letnią pogodą, warto pamiętać, że znajdą się rośliny, którym przypadnie ona do gustu. Co sadzić w czerwcu?

Kalendarz ogrodnika na czerwiec

Jak zauważa portal Interia, należy przede wszystkim pamiętać o częstym podlewaniu kwiatów, a także odpowiednim nawożeniu. Sporo roślin w czerwcu potrzebuje potasu (K) oraz fosforu (P).

Prace ogrodnicze w czerwcu. Źródło: Youtube
Prace ogrodnicze w czerwcu. Źródło: Youtube

Kwiaty, które mamy na balkonach, muszą zdać się na nasze podlewanie, gdyż nie są w stanie wyciągnąć wody spod ziemi. Właśnie dlatego nie można o nich zapominać. Należy także usuwać suche kwiaty, a przy petuniach i surfiniach dbać także o pozbywanie się nadmiaru liści, dzięki czemu będą mocniej kwitnąć.

Z racji tego, że w czerwcu szkodniki buszują szczególnie chętne, trzeba bacznie obserwować rośliny i szybko reagować.

A co można sadzić na działce czy w ogródku? Najlepszą decyzją będzie sianie bratków, stokrotek czy malw – kwiatów dwuletnich.

To jeszcze nie wszystkie prace. W czerwcu powinno się także wykopać cebulki narcyzów i tulipanów, oczyścić je, a następnie przechowywać w chłodzie, lecz tak, by miały dopływ powietrza – dobrze sprawdzi się np. skrzynka z piaskiem w piwnicy.

Prace ogrodnicze w czerwcu. Źródło: Youtube
Prace ogrodnicze w czerwcu. Źródło: Youtube

Jakie warzywa siać w czerwcu? Dobrze sprawdzi się m.in. rzodkiewka czy sałata krucha.

Nie można zapominać o trawie – ta wymaga szczególnej uwagi w czerwcu. Należy ją regularnie i obficie podlewać – ręcznie lub zraszaczem, w tym drugim przypadku ustawiając go na drobne kropelki, które będą w stanie dotrzeć niemal wszędzie.

Przypomnij sobie o… POMORZE: SĄ NAJNOWSZE DANE O ZAKAŻENIACH KORONAWIRUSEM. CZY SYTUACJA SIĘ POPRAWIA?

Jak informował portal Życie: ZDUMIEWAJĄCA PRZEPOWIEDNIA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO O SYTUACJI W POLSCE. „TEN RZĄD NIE PRZETRWA”, KOMENTUJE JASNOWIDZ

Portal Życie pisał również o… UCZESTNICY "ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA" ZDRADZAJĄ KULISY PROGRAMU. CO ZDRADZAJĄ AGNIESZKA I WOJTEK?