Złodziei w naszym kraju niestety nie brakuje. Każdego dnia w całej Polsce szukają oni nowych sposobów na kradzieże. Okazuje się, że możemy jakoś temu zaradzić i odpowiednio zabezpieczyć swoje piwnice lub garaże.

Spotkaliście się kiedyś z drzwiami zamykanymi na kłódkę? Bardzo często można je spotkać w drzwiach do piwnic lub podwórkowych garaży. Okazuje się, że zakładanie tego typu zamków jest bardzo złym pomysłem. Złodzieje mogą w bardzo szybki sposób poradzić sobie z tego typu zabezpieczeniem.

Kłódka. Źródło: youtube.com
Kłódka. Źródło: youtube.com
Kłódka. Źródło: youtube.com

Jak się w takim razie odpowiednio zabezpieczyć przed złodziejami? Wystarczy, że wybierzemy kłódkę, którą będzie im ciężko otworzyć. Na rynku jest mnóstwo ofert w różnych wariantach cenowych i z wieloma dodatkowymi cechami.

Jaką kłódkę należy wybrać?

Złodzieje potrzebują jedynie dwóch płaskich kluczy i odrobiny siły do wyłamania ucha z kłódki. Dlatego warto wiedzieć, czym należy się kierować przy wyborze nowej kłódki. Wystarczy, że wybrane przez nas zabezpieczenie będzie spełniać kilka warunków.

Kłódka. Źródło: youtube.com
Kłódka. Źródło: youtube.com
Kłódka. Źródło: youtube.com

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na materiał z którego zrobiona jest kłódka. Powinien być porządny i wytrzymały. Ponadto warto sprawdzić długość i grubość ucha od kłódki oraz wielkość jej bryły. Jeśli ucho jest mały i grube, złodziejom będzie trudniej się włamać. Bryła powinna być natomiast gruba i dość ciężka.

Kłódka powinna spełniać kilka warunków

Wybrana przez nas kłódka nie powinna być zbyt tania. Wydaje się to banalne, jednak wiele osób o tym zapomina. Producenci, którzy sprzedają kłódki za grosze, idą na ilość, a nie na jakość.

Jednak aby odpowiednio się zabezpieczyć przed złodziejami, wcale nie trzeba kupować jednej z najdroższych kłódek na rynku. Wystarczy sprawdzić, czy ma ona atesty antywłamaniowe i cechy wymienione powyżej.

Zobacz także: JAKIE WAKACYJNE CZYNNOŚCI MOŻEMY PODEJMOWAĆ, ABY NIE BYĆ ZAGROŻONYMI ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS