O tym, że ostatnie dwa miesiące były niesamowicie trudnym czasem dla artystów, pracujących najczęściej na umowach o dzieło lub kontraktach b2b nie trzeba nawet wspominać.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że praktycznie nikt nie miał szans na występowanie w filmach, serialach, na deskach teatralnych, nie odbywają się koncerty i festiwale muzyczne, ani żadne inne formy sztuki ze względu na zakaz zgromadzeń.

Choć dziś powoli wracamy do normalności, a polskie władze uruchomiły na powrót plany filmowe i telewizyjne, a 6 czerwca otwarte zostaną teatry, kina, opery i filharmonie to finansowe braki w tej branży są ogromne.

Jednym z aktorów, którzy stracili spory dochód w trakcie epidemii koronawirusa jest Piotr Adamczyk. „Super Express” wyliczył, że artysta mógł stracić nawet 450 tysięcy złotych!

Znany Youtuber wygryzł Piotra Adamczyka z kampanii reklamowej znanego banku. Aktor stracił intratny kontrakt reklamowy!

Piotr Adamczyk reklamował jeden z działających w Polsce banków od 2012 roku. Niestety, pod koniec 2019 roku doszło do jego fuzji z większym rynkowym graczem, którego od lat twarzą jest znany i popularny youtuber, Radek Kotarski. Panowie nagrali wspólnie razem, w której informowali o złączeniu dwóch podmiotów bankowych. Widzom wydawało się, że w klejnych spotach będą występować wspólnie, jednak nic z tych rzeczy! Twarzą reklamówki został Kotarski, a Piotr Adamczyk nie występuje już w kampanii reklamowej.

„Super Express” zapytał rzecznika banku, dlaczego Piotr Adamczyk już nie pojawia się w spotach reklamowych instytucji finansowej.

Władze banku zrezygnowali z grającego w reklamach Euro Banku Piotr Adamczyka po fuzji banku z Millenium. Ma być to wynik decyzji w funkcjonowaniu banku Millienium, który wizerunkowo kojarzy się właśnie z youtuberem.

- Obecnie kontynuujemy współpracę z Radkiem Kotarskim, ale w przyszłości nie wykluczamy kooperacji z innymi osobami, w tym również z Piotrem Adamczykiem - przekonuje Iwona Jarzębska, dyrektor ds. Public Relations.

Ile Piotr Adamczyk zarabiał na kontrakcie reklamowym ze znanym bankiem? Rocznie miał otrzymywać od 400 do 450 tysięcy złotych, a zaczynał od progu 750 tysięcy złotych przy pierwszym podpisaniu umowy. Przez cały okres firmowania swoją twarzą banku miał szanse zarobić blisko 4 miliony złotych. Dziś Piotr Adamczyk musi oszczędzać, bo propozycji serialowych i filmowych na horyzoncie brakuje.

Jak informował portal Życie: WZROST CEN WARZYW I OWOCÓW. POLACY MAJĄ CORAZ CIEŃSZE PORTFELE. JAKIE SĄ CENY NA TARGOWISKACH

Przypomnij sobie : URODZINOWA DOMÓWKA JOANNY KORONIEWSKIEJ. NA IMPREZIE POJAWIŁY SIĘ NAJWIĘKSZE POLSKIE CELEBRYTKI

Portal Życie pisał również: CORAZ WIĘKSZA LICZBA POLAKÓW ZGŁASZA SIĘ NA SZPITALNE ODDZIAŁY RATUNKOWE. LEKARZE ALARMUJĄ, ŻE TO WSTĘP DO PROBLEMÓW