Robert Lewandowski jest światowej klasy piłkarzem. Sportowiec uznawany jest za jednego z najlepszych strzelców naszych czasów.

Aktualnie gwiazdor gra na pozycji napastnika w drużynie Bayernu Monachium i świetnie mu to wychodzi. Lewandowski ma szansę na pobicie wielkiego rekordu.

Do rozegrania niemieckiej Bundesligi pozostało zaledwie dziewięć kolejek. Okazuje się, że są one bardzo ważne dla Roberta Lewandowskiego. Polak ma bowiem szansę na pokonanie rekordu Gerda Muellera i zdobycie rekordowej ilości bramek w niemieckiej ekstraklasie.

Zadanie to nie będzie jednak łatwe. Mueller w sezonie 1971/1972 zdobył aż 40 goli. Natomiast Lewandowski ma ich na razie 25. Oznacza to, że w dziewięciu spotkaniach musiałby zdobyć aż 16 goli, aby pobić rekord Muellera.

Lewandowscy. Screen:Instagram
Lewandowscy. Screen:Instagram
Lewandowscy. Screen:Instagram

Co sądzą na temat rekordu Lewandowskiego eksperci?

Choć wiele osób wierzy, że Robert Lewandowski byłby w stanie pokonać wielki rekord, ekspert z niemieckiego „ESPN" jest innego zdania. Dziennikarz uważa, że po przerwie spowodowanej przez pandemię, Lewandowski nie będzie w stanie grać na pełnych obrotach.

By ustanowić nowy rekord, Lewandowski musiałby zdobywać po dwie bramki w prawie każdym spotkaniu. Robert cieszy się w Niemczech dużym szacunkiem. Uznaje się go za najlepszego napastnika ostatniej dekady i jednego z najlepszych w całej historii ligi. Nie jest może kochany, ale to piłkarz kompletny i za to się go podziwia. Rekord Muellera to jednak bardzo duże wyzwanie - nawet dla takiej gwiazdy

- powiedział dla wp.pl dziennikarz Stephan Uersfeld.

Dziennikarz publicznego radia "WDR", Daniel Neuhaus, także nie wierzy w wielki rekord Roberta Lewandowskiego.

Musiałby zdobyć piętnaście goli w dziewięciu meczach. Będzie to bardzo trudne, choć eksperci w Niemczech są zgodni w jednym - jeśli ktoś ma to zrobić, to właśnie Robert Lewandowski. Polak cieszy się znakomitą reputacją wśród kibiców, lecz obawiam się, że do pułapu 40 bramek nie dobije

- powiedział mężczyzna dla portalu wp.pl.

Robert Lewandowski. Źródło: wp.pl
Robert Lewandowski. Źródło: wp.pl
Robert Lewandowski. Źródło: wp.pl

Pomimo zdania ekspertów, wieku kibiców wierzy, że Robertowi uda się jednak dorównać Muellerowi. Wystarczy trzymać kciuki za Polaka. Czas pokaże, czy mu się uda.

Zobacz także: PATRYK JAKI ZOSTAŁ OJCEM. DZIEŃ, W KTÓRYM SIĘ URODZIŁA, NIE BYŁ PRZYPADKOWY

Może zainteresuje Cię to: MONIKA MILLER JEST "SPECJALISTKĄ W USZCZUPLANIU BUDŻETU" LESZKA MILLERA. SZCZERY WYWIAD Z POLITYKIEM I JEGO WNUCZKĄ

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS