Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ze starych i zużytych przedmiotów można zrobić naprawdę wiele ciekawych rzeczy. Wystarczy odrobina kreatywności i chwila wolnego czasu.

Daj swoim ręcznikom drugie życie

Po kilkudziesięciu praniach nasze ręczniki już nie wyglądają jak nowe. Kolory już nie są takie same, a także materiał nie jest już tak miękki jak na samym początku.

Wiele osób myśli wówczas, że ich użyteczność już się skończyła i wyrzuca je do kosza. A jest to duży błąd, bo można z nich zrobić wiele naprawdę fajnych rzeczy. Jedną z nich jest wykonanie oryginalnego dywanika do łazienki.

Dywanik. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Dywanik. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Dywanik. Źródło: kobieceinspiracje.pl

Jak zrobić dywanik z ręczników?

Do zrobienia tego ciekawego dywaniku potrzebujesz przede wszystkim odrobiny czasu i chęci. Przygotuj trzy stare ręczniki, najlepiej w różnych kolorach, oraz nożyczki, igłę i nitkę. To jedyne akcesoria, które Ci będą potrzebne.

Następnie potnij ręczniki na paski. Każdy z nich powinien mieć szerokość około 3 cm. Po tym weź trzy paski w różnych kolorach i zwiąż lub zszyj ze sobą ich końce. Następnie spleć z nich warkocz. Powtórz to zadanie z pozostałymi paskami i na koniec zszyj ze sobą końce każdego warkocza.

Po tym wystarczy rozłożyć powstały warkocz na podłodze i ułożyć go w tak zwanego ślimaka. Pamiętaj o przyszyciu ze sobą przylegających okręgów. Gotowe!

Dywanik ze starych ręczników. Źródło: fakt.pl
Dywanik ze starych ręczników. Źródło: fakt.pl
Dywanik ze starych ręczników. Źródło: fakt.pl

Pamiętaj, że pomysł z wykorzystaniem ręczników jest tylko jednym z wielu. Zanim wyrzucisz swoje stare rzeczy, pomyśl czy może jednak użyjesz ich jeszcze do zrobienia czegoś ciekawego.

Zobacz także: PROSTY I SZYBKI SPOSÓB NA NIEPRZYJEMNY ZAPACH W LODÓWCE. STOSOWAŁY GO NASZE BABCIE

Może zainteresuje Cię to: WNUK MAGDY GESSLER NIE BĘDZIE WYCHOWYWAŁ SIĘ W STOLICY. LARA GESSLER ZMIENIŁA MIEJSCE ZAMIESZKANIA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS