Duże psy są różnie odbierane przez społeczeństwo. Niektóre rasy – szczególnie molosy oraz psy bojowe – niesłusznie uznawane są automatycznie za groźne, takie, których trzeba się bać, podczas gdy inne – np. retrievery czy spaniele – za przyjacielskie.

Fakt, że czasami stereotyp może pokrywać się z rzeczywistością, jednak usposobienie i zachowanie psów jest zależne od tego, jak zostaną one wychowane; tego, czy pies może być niebezpieczny, nie definiuje fakt, jakiej jest rasy.

Ten psiak jest z natury bardzo przyjacielski – na jego Instagramowym profilu możemy zobaczyć, jak zachowuje się w kontaktach z innymi istotami oraz codziennych sytuacji.

Właśnie dlatego fakt, że pewnego dnia pojawił się z ledwie żywym kociakiem w pysku, był zdumiewający dla jego właścicieli.

Ten pies przyniósł półżywego kociaka w pysku

W pewnym momencie golden retriever wrócił do właścicieli z małą kulką w pysku. Z daleka ciężko było zobaczyć, co niesie, jednak gdy podszedł bliżej, właściciele zobaczyli, że jest to mały kociak.

Zdumiewający był fakt, że maluch był ledwie żywy. Właściciele psa bardzo się zdumieli, jednak po chwili zrozumieli intencje psa.

Jak się okazało, golden postanowił uratować małego kotka, który powinien być jeszcze ze swoją mamą, lecz widocznie został od niej oddzielony. Przyniósł go w pysku właścicielom, by ci odratowali zmarznięte i głodne zwierzę.

Opiekunowie psa zabrali kociaka do domu i zaopiekowali się nim, zaś pies opiekował się nim jak członkiem rodziny. Teraz zostali najlepszymi przyjaciółmi, a kociak został uratowany i wygląda na silnego, zdrowego kotka.

Na zdjęciach oraz filmach dostępnych na Instagramie tego golden retrievera można zauważyć, że kocha on wszystkie zwierzęta oraz ludzi. To pies o niezwykłym usposobieniu.

Przypomnij sobie o… DETEKTYW RUTKOWSKI WYJAWIŁ CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT ODNALEZIENIA KACPERKA. WIEDZIAŁ, ŻE TAK TO SIĘ SKOŃCZY

Jak informował portal Życie: KILKUMIESIĘCZNA DZIEWCZYNKA W OKNIE ŻYCIA. PRZY DZIECKU POZOSTAWIONO LIST

Portal Życie pisał również o… KATARZYNA DOWBOR NIE ZAWSZE BYŁA DZIENNIKARKĄ. JEJ POPRZEDNIA PRACA WYWARŁA OGROMNY WPŁYW NA JEJ DZISIEJSZE ŻYCIE