Szerszenie azjatyckie są największymi przedstawicielami swojego gatunku na świecie. Dorosłe osobniki osiągają nawet do 5 cm długości. Dowody te zwane są potocznie szerszeniami mordercami. Ich morderczy jad groźny jest nawet dla zdrowego człowieka.

Wiosna jest tą porą roku, w której wszystkie organizmy budzą się do życia. Rozkwit drzew, krzewów i kwiatów, powoduje to, że zaczynają pojawiać się owady, które często, choć wydają się niepozorne- są niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Szerszeń. Źródło: YouTube
Szerszeń. Źródło: YouTube
Szerszeń. Źródło: YouTube

Jeden z najpopularniejszych w Polsce gatunków owadów jest szczególnie niebezpieczny. Spotkanie z nim może mieć negatywne dla zdrowia skutki.

Jak się okazuje na dworze czeka nas więcej niebezpieczeństw niż sam koronawirus. W Polsce rejestruje się obecność niebezpiecznych owadów, z którymi kontakt może mieć opłakane skutki.

Ten z pozoru bezbronny owad to prawdziwy zabójca. Bliski kontakt z nim może mieć negatywne skutki zdrowotne, a nawet doprowadzić do śmierci.

Jednym z najgroźniejszych, występujących w Polsce owadów jest szerszeń. Powszechnie wiadomo, że jego ugryzienie jest bardzo bolesne, a dla kogoś kto uczulony jest na jego jad nawet może skończyć się śmiercią, Nie każdy natomiast zdaję sobie sprawę z występowania jego groźniejszego brata. Szerszenie te pochodzą z Azji Południowo wschodniej, Tajwanu oraz Chin.

W Polsce notuje się obecność tak zwanego szerszenia azjatyckiego, który przywędrował do nas z Francji. Jest to owad, którego jad obfituje w neurotoksynę nazywaną mandarotoksyną, która wprowadzę do naszego organizmu w odpowiedniej ilości może doprowadzić do śmierci nawet zdrowego silnego organizmu.

Szerszeń. Źródło: YouTube
Szerszeń. Źródło: YouTube
Szerszeń. Źródło: YouTube

Przypomnij sobie o… DANIEL MARTYNIUK W KOŃCU DOSTAŁ NAUCZKĘ? TA LEKCJA SŁONO KOSZTOWAŁA ZENKA I DANUTĘ MARTYNIUKÓW

Jak informował portal Życie: NIESAMOWITE UJĘCIA Z OKRESU PRL. NA WSPOMNIENIE MINIONYCH CZASÓW ŁEZKA KRĘCI SIĘ W OKU