Co jakiś czas zdarzają się sytuacje, w których Polacy potrzebują pomocy. W szczególnie nieciekawym położeniu znaleźli się przedsiębiorcy, którzy ze względu na obecną sytuację często mają problemy finansowe.

Jak wynika z informacji, które można uzyskać z mediów – ci, których finanse nie są w najlepszym stanie ze względu na pandemię koronawirusa, mogą liczyć na pomoc od państwa. Dzięki rozwiązaniom, które zaproponowano, przedsiębiorcy mogą stanąć na nogi.

Pomoc dla przedsiębiorców od władz państwa

Mowa oczywiście o tarczy antykryzysowej – to tam zawarto informacje na temat ulg, które pomagają pracodawcom. Jedne z bardziej istotnych pomocy finansowych to zwolnienie ze składek ZUS, a także dofinansowanie do pensji pracowników.

Polacy otrzymają pieniądze od ZUS. Źródło: dziennik.pl
Polacy otrzymają pieniądze od ZUS. Źródło: dziennik.pl
Polacy otrzymają pieniądze od ZUS. Źródło: dziennik.pl

Jak wynika z nowych przepisów, obecnie przedsiębiorcy mogą otrzymywać dofinansowanie do wypłat dla pracowników przez 3 miesiące. Jest to możliwe wtedy, gdy udowodnią, że ich trudna sytuacja spowodowana jest koronawirusem, a konsekwencje to obniżony wymiar czasu pracy lub przestój ekonomiczny.

To jeszcze nie wszystko – można zostać zwolnionym ze składek ZUS. By móc się o nie ubiegać, należy złożyć wniosek – jest to możliwe również w formie elektronicznej, przez PUE ZUS.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

Zwolnienie będzie obejmować okres od marca do maja, możliwe jest otrzymanie 100-procentowego lub 50-procentowego zwolnienia. Najważniejsze jest złożenie wniosku do 30 czerwca, a także przedstawienie dokumentów rozliczeniowych za okres od marca do maja 2020 roku także maksymalnie do 30 czerwca.

Co ważne – ci przedsiębiorcy, którzy już w grudniu 2019 roku miały problemy finansowe i zalegały z opłatami, nie mogą otrzymać zwolnienia. Nie skorzystają z niego również osoby, które obecnie korzystają z tzw. Ulgi na start.

Przypomnij sobie o… KOLEJNE PRZEDSIĘWZIĘCIE KSIĘDZA RYDZYKA. DUCHOWNY DOSTAŁ NA NIE AŻ 117 MILIONÓW DOTACJI OD PAŃSTWA

Jak informował portal Życie: DECYZJA, KTÓRA ODMIENI RZECZYWISTOŚĆ POLAKÓW. ŁUKASZ SZUMOWSKI OGŁOSIŁ PRZEŁOM

Portal Życie pisał również o… KATARZYNA DOWBOR JAK ZA DOTKNIĘCIEM CZARODZIEJSKIEJ RÓŻDŻKI ODMIENIŁA ICH ŻYCIE. DOM PANI ANETY JEST TERAZ NIESAMOWITY