Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych polskich duchownych. Duchowny jest także doktorem nauk teologicznych oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto, jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej - Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Inwestycje Rydzyka to żyła złota

Przedsięwzięcia księdza są w dużej mierze inwestowane z dotacji, które ksiądz otrzymuje z budżetu państwa. Dodatkowo ksiądz posiłkuje się dotacjami unijnymi.

Aktualnie w trakcie realizacji znajduje się kilka inwestycji księdza. Na wszystkie duchowny otrzymał dotację.

Ku końcowi zbliża się budowa geotermii, na która duchowny otrzymał z Unii Europejskiej 27 milionów złotych. Kolejną inwestycją zdaje się być budowa drogi dojazdowej do geotermii oraz Muzeum Pamięci i Tożsamości im. Św. Jana Pawła II.

Kontrowersyjna wypowiedź Tadeusza Rydzyka, źródło: MSN.com
Kontrowersyjna wypowiedź Tadeusza Rydzyka, źródło: MSN.com
Kontrowersyjna wypowiedź Tadeusza Rydzyka, źródło: MSN.com

Kolejne przedsięwzięcie księdza Rydzyka. Duchowny dostał na nie aż 117 milionów dotacji od państwa

Radio Maryja ma wejść w skład muzeum budowanego przez księdza Rydzyka. Muzeum Rydzyka powstaje w Porcie Drzewnym, a nazywać się będzie "Pamięć i Tożsamość".

Muzeum budowane przez Rydzyka miało początkowo przedstawiać historię chrześcijaństwa, od samego pojawienia się go na terenach polskich. Dodatkowo miał także edukować o samym Janie Pawle drugim oraz jego działalności. Ponadto planowano przeznaczyć także część muzeum na miejsce upamiętniające Polaków, którzy podczas drugiej wojny światowej ratowali Żydów. Na stronie radia Maryja znalazło się oficjalne ogłoszenie, które zawiera informacje o tym, co znajdzie się w powstałym muzeum. Jak się okazuje będzie miało ono niewiele wspólnego z prawdziwą historią katolicyzmu. Nie ma tam nawet wzmianki o Jerzym Popiełuszko. Muzeum znajdują się natomiast informacje dotyczące Radia Maryja. To ono i osoby z nim związane, będzie grało tam pierwsze skrzypce…

Tadeusz Rydzyk. Screen: YouTube
Tadeusz Rydzyk. Screen: YouTube
Tadeusz Rydzyk. Screen: YouTube

Przypomnij sobie o… JEZUS NIE POZWOLIŁ SIĘ OBWOŁAĆ KRÓLEM. JEMU NIE CHODZI O WŁADZĘ