Dodatkowe pieniądze bardzo przydadzą się wielu Polakom. Część z nich liczyła na to, że zobaczy je na swoim koncie już na początku przyszłego roku, tymczasem wypowiedź Jacka Sasina sprawia, że zaczynają się nad tym poważnie zastanawiać.

Jak się okazuje, według polityka istnieje możliwość, że tak nie będzie. Dotychczas mówiono o tym, że Polacy otrzymają pieniądze w ramach rekompensaty za podwyższone ceny prądu dla gospodarstw domowych.

Jednak – jak to często bywa – wstępne plany mogą wcale nie wypaść zgodnie z oczekiwaniami. Prawdopodobnie najbardziej poszkodowane będą osoby, które są najbardziej potrzebujące.

Polacy nie mają co liczyć na obiecane pieniądze?

Wspomniane środki miały trafić do Polaków ze względu na to, że w ostatnim czasie mocno podrożał prąd, a – jak twierdzili politycy – gospodarstwa domowe nie powinny odczuć tej zmiany. Utrzymywano, że część tych kwot Polacy otrzymają w ramach rekompensaty na początku 2021 roku.

Jacek Sasin. Źródło: wyborcza.pl
Jacek Sasin. Źródło: wyborcza.pl
Jacek Sasin. Źródło: wyborcza.pl

Według danych ujawnionych przez media Polacy wydają o 12% więcej na prąd. To bardzo dużo, tym bardziej, że do tej pory utrzymywano, iż przeciętni Polacy nie odczują dodatkowych opłat – szczególnie, że wynagrodzenia oraz świadczenia nie są u nas zbyt wysokie.

Niedawno zwracano uwagę szczególnie na problem emerytów i rencistów, którzy otrzymują niewielkie pieniądze z ZUS, teraz zaś okazuje się, że będą musieli jeszcze więcej wydać na rachunki. Jacek Sasin powiedział, czy Polacy otrzymają pieniądze, które mieli zobaczyć w 2021 roku.

- Będziemy musieli sobie odpowiedzieć na to pytanie. Zapowiedź była. Projekt ustawy też. W międzyczasie pojawiła się epidemia, która weryfikuje wiele naszych zamierzeń – wyznał. Jak wynika z medialnych donosów, dokładne decyzje zostaną podjęte w czerwcu albo lipcu, podczas planowania budżetu na 2021 rok.

Wcześniej informowano, że wypłaty dla Polaków to dla państwa koszt ok. 2,5 mld złotych.

- Musimy wyważyć dwie rzeczy. Z jednej strony te ogromne potrzeby budżetu państwa na wsparcie kredytobiorców i zapobieżenie kryzysowi. Z drugiej strony mamy sytuację gospodarstw domowych – tłumaczył Jacek Sasin.

Przypomnij sobie o… NAJWIĘKSZE SEKRETY TVP ZOSTAŁY UJAWNIONE. FANI „RANCZA” NIE POSIADAJĄ SIĘ Z RADOŚCI

Jak informował portal Życie: SERCE PĘKA. COŚ SIĘ SKOŃCZYŁO, TWARZ WOŚP ODCHODZI Z FUNDACJI

Portal Życie pisał również o… NATALIA KUKULSKA POCHWALIŁA SIĘ ZDJĘCIAMI NAJSTARSZEJ CÓRKI. CZY ANIA JEST PODOBNA DO MAMY