Niejednokrotnie można usłyszeć w reklamach, że istnieją produkty lub kosmetyki, które magicznie wzmacniają włosy czy nawet sklejają rozdwojone końcówki. Niestety, te zapewnienia można włożyć między bajki.

Nie bez powodu mówi się, że to natura ma dla nas najlepsze rozwiązania. Warto zauważyć, że składniki wszystkich „cudownych” kosmetyków w swoich składach zawierają właśnie naturalne składniki i to one odpowiedzialne są za faktyczne działanie.

Do dbania o włosy już chyba nikogo nie trzeba przekonywać – to one są naszą wizytówką. Dobrze dobrana fryzura potrafi całkowicie zmienić wizerunek, a włosy będące w dobrej kondycji przyciągną wzrok innych.

Sposób na wypadanie włosów. Źródło: polakuleczsiesam.pl
Sposób na wypadanie włosów. Źródło: polakuleczsiesam.pl
Sposób na wypadanie włosów. Źródło: polakuleczsiesam.pl

Sporo osób ma problemy z wypadaniem włosów, a także utrzymaniem ich w zdrowej, dobrej formie. Czasami sklepowe specyfiki potrafią wyrządzić więcej szkody niż pożytku, dlatego warto postawić na te, które z pewnością nie zaszkodzą naszym włosom ani skórze głowy. Oto skuteczny sposób.

Jak sprawić, by włosy nie wypadały?

By nie musieć dłużej borykać się z problemem wypadających włosów, warto zadbać o zdrowy tryb życia oraz ich odpowiednią pielęgnację (kluczowe jest używanie delikatnych szamponów oraz tzw. równowaga PEH). Warto pamiętać również o przyjrzeniu się swojej diecie.

Jest jednak jeszcze coś – wystarczy napar z popularnej rośliny, który świetnie działa na włosy. Ma on więcej zalet, dobrze wpływa także na paznokcie oraz cerę.

Sposób na wypadanie włosów. Źródło: tabletkinawlosy.pl
Sposób na wypadanie włosów. Źródło: tabletkinawlosy.pl
Sposób na wypadanie włosów. Źródło: tabletkinawlosy.pl

Mowa o pokrzywie – to ona może pomóc nam w dobrej pielęgnacji włosów. Niektórzy polecają jedzenie jej na surowo, jednak alternatywą dla tego rozwiązania jest zalewanie świeżych liści rośliny wrzącą wodą oraz poczekanie do ostygnięcia.

By włosy były w dobrej kondycji, warto działać wewnętrznie, pijąc wspomniany napar, oraz zewnętrznie, wykonując wcierki z naparu z pokrzywy. Dzięki temu pozbędziemy się łupieżu oraz problemu przetłuszczania się skóry głowy.

Przypomnij sobie o… JEZUS NIE POZWOLIŁ SIĘ OBWOŁAĆ KRÓLEM. JEMU NIE CHODZI O WŁADZĘ

Jak informował portal Życie: CZAS NA KOLEJNY ETAP W ŻYCIU POPULARNEJ BLOGERKI. TERAZ JULKA ZOSTANIE MAMĄ

Portal Życie pisał również o… KASIA KOWALSKA GRA SWOIM FANOM NA NOSIE? OLA KOWALSKA ZABLOKOWAŁA PROFIL, ŻEBY NIE OTRZYMYWAĆ KOMENTARZY OD ZBULWERSOWANYCH INTERNAUTÓW