Jak mówi walijskie przysłowie: stanie się babcią jest wspaniałe. W jednej chwili jesteś tylko matką. W następnej jesteś wszechwiedzącą i prehistoryczną osobą. To prawda, stając się nie tylko babcią, ale także dziadkiem, zostaje kimś zupełnie nowym.

Moment, w którym babcia i dziadek zostają dziadkami, jest bez wątpienia przełomowym momentem w ich życiu. Nie bez kozery mówi się, że rodzice są od wychowywania, a dziadkowie od rozpieszczania. To stuprocentowa prawda, kiedy dziadkowie wchodzą drzwiami, dyscyplina wylatuje przez okno.

Babcia i wnuk. Screen: YouTube
Babcia i wnuk. Screen: YouTube
Babcia i wnuk. Screen: YouTube

Dziadkowie odgrywają ogromną rolę w życiu dziecka. To oni poświęcają im dużo czasu wtedy, kiedy rodzice zajęci są praca. To także oni prowadza ich za rękę przez świat i dają im cenne rady. Często patrzą na wszystko zupełnie inaczej niźli rodzice, dlatego też cieszą się ogromnym zaufaniem i bezwarunkową miłością wnuków.

Babcia i wnuk. Screen: YouTube
Babcia i wnuk. Screen: YouTube
Babcia i wnuk. Screen: YouTube

Więź miedzi wnukami a dziadkami jest ogromna

O tym, jak dużo łączy dziadków z wnukami, traktuje zamieszczony w Internecie filmik. Widać na niej, jak okropna więź tworzy się między wnukiem a babcią. Początek filmu zaczyna się sceną, w której babcia ma po raz pierwszy na rękach swojego wnuka. Dalej możemy zobaczyć, jak babcia opiekuje się nim, kiedy on dorasta. W pewnym momencie role zaczynają się zmieniać. Widać, jak wnuk opiekuje się swoją babcią tak, jak kiedyś ona opiekowała nim.

Przypomnij sobie o… BEATA KOZIDRAK ŚWIĘTUJE URODZINY. FANI PRZYPOMINAJĄ, ŻE DZIŚ „NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ W ROKU”. JAK WYGLĄDAŁA JEJ DROGA NA SZCZYT