Joanna Szczepkowska jest głównie znana z telewizji i teatru. Aktorka ma jednak dużo więcej zainteresowań. Wydała kilka książek oraz tomik wierszy. Ponadto rysuje, fotografuje i pisze scenariusze filmowe i teatralne. Bez wątpienia jest kobietą wielu talentów.

Joanna Szczepkowska odkryła zaskakującą tajemnicę

Podczas tworzenia swojej autobiografii, Joanna Szczepkowska odkryła wiele rodzinnych tajemnic. Kobieta poświęciła cały pierwszy rozdział swojej rodzinie. Początkowo miała na niego przeznaczyć zaledwie 2 tygodnie. Szybko jednak zorientowała się, że to zbyt mało czasu. Finalnie zajęło jej to aż pięć lat!

Joanna Szczepkowska. Źródło: wiadomosci.wp.pl
Joanna Szczepkowska. Źródło: wiadomosci.wp.pl
Joanna Szczepkowska. Źródło: wiadomosci.wp.pl

67-letnia aktorka odkryła zaskakującą, rodzinną tajemnicę. Jej matka ukrywała przed nią ich prawdziwe pochodzenie. Joanna Szczepkowska była od zawsze przekonana, że płynie w niej jedynie polska krew. Prawda okazała się jednak zupełnie inna.

Jak zaczęłam szperać w rodzinnych dokumentach, to dwa tygodnie zamieniły się w 5 lat. Jeździłam po Polsce, po Ukrainie, prawdziwe wyprawy, zważywszy na to, że nie prowadzę, odkrywając coraz więcej rodzinnych tajemnic. Byłam pewna, że jestem taką Polką od Mieszka I, a tymczasem moje korzenie są polsko-żydowsko-ukraińskie.

- zdradziła w wywiadzie z serwisem Pomponik.pl.

Ponadto dowiedziała się również, że jej dziadek – prezes polskiego PEN Clubu, Jan Parandowski, był związany z pisarką Aurelią Wyleżyńską. Kobieta była od niego starsza aż o 14 lat.

Joanna Szczepkowska. Źródło: natemat.pl
Joanna Szczepkowska. Źródło: natemat.pl
Joanna Szczepkowska. Źródło: natemat.pl

Joanna Szczepkowska przyznała także, że nigdy nie miała dobrych kontaktów z dziadkiem. Był on człowiekiem wiecznie zapracowanym i raczej nie miał dużo wolnego czasu.

Zobacz także: MANUELA MICHALAK ZMIENIŁA SIĘ NIE DO POZNANIA. CO SŁYCHAĆ U UCZESTNICZKI PIERWSZEJ EDYCJI BIG BROTHERA?

Może zainteresuje Cię to: PODCZAS ZABAWY Z SZUKANIEM CZEKOLADOWYCH JAJEK DOKONALI PEWNEGO ODKRYCIA. TO RAZ NA ZAWSZE ODMIENIŁO ICH ŻYCIE

Polecamy także: ZWIERZĘTA POTRAFIĄ BYĆ BARDZO EMAPTYCZNE. POMAGAJĄ NAWET NIEZNAJOMYM LUDZIOM. OTO DOWÓD