Ministerstwo zdrowia przekazało Polakom bardzo ważny komunikat. Chodzi o specjalne zalecenia dotyczące majówki. W komunikacie zawarte są bardzo ważne informacje, do których musimy się stosować.

Majówka jest bez wątpienia jednym z ulubionych weekendów Polaków. Wielu z nich podczas długiego weekendu wybiera się z rodzinami na kilkudniowe urlopy. Jak będzie wyglądała tegoroczna?

Jakie obostrzenia obowiązować będą w majówkę?

Jak się okazuje niestosowanie się do zaleceń może grozić Polakom mandatem. Ministerstwo Zdrowia postanowiło wydać odpowiedni komunikat.

- Korzystając z majowego weekendu, nie zapomnij o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Nie zsuwaj maski. Dezynfekuj ręce. Nie dotykaj okolic oczu i ust - napisano na oficjalnym Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Jak się okazuje Polacy mogą dalszym ciągu rekreacyjnie opuszczać domy. Należy jednak przy tym zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa. Dotyczy to głównie zakrywania twarzy i ust.

maseczki na twarzy. Screen:YouTube
maseczki na twarzy. Screen:YouTube
maseczki na twarzy. Screen:YouTube

Internauci nie chcą się stosować do zaleceń?

Wśród internautów pojawiły się opinie, jakoby zalecenia rządu były zbyt ostry. Głos sprzeciwów wyraźni miłośnicy jazdy na rowerze, którzy potwierdzają swoje opinie badaniami lekarskimi, twierdzą, że uprawianie sportu w maseczkach jest groźne dla zdrowia.

- MZ poprzednio zniechęcał do aktywności fizycznej. Gis zachęcał do oddychania nosem jako remedium na brak ruchu i stres. Teraz rekomendacja maseczek przy aktywności fizycznej. Dziwy, Panie – czytamy w komentarzach.

Już mam trochę dość narzekania ludzi, że maski im przeszkadzają uprawiać sport. [...] Przestańcie myśleć o sobie a zacznijcie myśleć o innych, których te maski mają chronić - możemy przeczytać dalej.

Majówka. Screen: wawalove.pl
Majówka. Screen: wawalove.pl
Majówka. Screen: wawalove.pl

Przypomnij sobie o… DOM, W KTÓRYM MIESZKAŁA PANI AGNIESZKA BYŁ RUINĄ. Z POMOCĄ PANI PRZYSZŁA NIEZAWODNA KATARZYNA DOWBOR