Chyba każdy pamięta sprawę córki Eleni, która budziła ogromne emocje 26 lat temu. Na początku nic nie zapowiadała tragedii, która spotkała tę rodzinę.

Piosenkarka Eleni wychowywała córkę, Afrodytę. Jej latorośl została zamordowana w wieku zaledwie 17 lat, a sprawcą okazał się były chłopak nastolatki.

Teraz, po 26 latach od tragicznego morderstwa, grób Afrodyty przywołuje wspomnienia sprawy, którą żyła cała Polska. Widok jej miejsca spoczynku jest wstrząsający.

Jak wygląda grób córki Eleni?

Grób Afrodyty Tzoki, córki Eleni, został pokazany w wideoreportażu „(Nie)Zapomniani” autorstwa Macieja Gąsiorowskiego. We wspomnianym materiale dziennikarz przypomniał historię wokalistki.

Eleni. Źródło: chdk.chelm.pl
Eleni. Źródło: chdk.chelm.pl
Eleni. Źródło: chdk.chelm.pl

Eleni, mająca greckie korzenie, zaczęła swoją solową karierę muzyczną w 1980 roku. Bardzo szybko stała się ulubienicą audiofilów, a jej najbardziej znanymi utworami były te, które zostały wykorzystane w serialach „Pinokio” i „Bouli”.

Fani podziwiali Eleni nie tylko za przepiękny głos, ale również ogromną empatię, chęć niesienia pomocy potrzebującym. Właśnie dlatego przyznano jej Order Uśmiechu – zasłużyła na niego przez pomoc, jakiej udzielała dzieciom.

Niestety, szczęśliwe życie Eleni zostało brutalnie przerwane. Przyszło jej się zmierzyć ze śmiercią brutalnie zamordowanej przez byłego chłopaka córki.

Afrodyta Tzoka miała zaledwie 17 lat. Została zastrzelona przez byłego chłopaka, który postrzelił ją dwa razy, trafiając w serce oraz głowę nastolatki. Eleni mimo ogromnego bólu po stracie córki, którą pochowała, wyraziła zgodę na rozmowę z mordercą swojej pociechy oraz jego matką. Wokalistka ujawniła, że jest wolna od nienawiści.

Eleni. Źródło: lelum.pl
Eleni. Źródło: lelum.pl
Eleni. Źródło: lelum.pl

- W moim sercu Afrodyta będzie żyła zawsze. Nadal obchodzę każde jej urodziny, rocznicę śmierci, zastanawiam się, jaka by była, co by robiła, czy miałaby dzieci. Ale na co dzień nie rozpaczam – podkreśliła.

- Pogodziłam się z myślą, że moje dziecko jest już w lepszym świecie, do którego wszyscy zdążamy. Nie czuję złości ani nienawiści. Mam pokój w sercu. Bez tego nie mogłabym żyć ani śpiewać.

Grób córki Eleni. Źródło: pikio.pl
Grób córki Eleni. Źródło: pikio.pl
Grób córki Eleni. Źródło: pikio.pl

Piotr Gruchot, morderca córki Eleni, został skazany na 25 lat więzienia. W 2015 roku wyszedł na wolność, zmienił nazwisko, a następnie wyjechał do Berlina.

Eleni przyznaje, że udało jej się wybaczyć zbrodniarzowi – podkreśla, że nie umiałaby bez tego żyć.

Grób córki Eleni. Źródło: pikio.pl
Grób córki Eleni. Źródło: pikio.pl
Grób córki Eleni. Źródło: pikio.pl

Przypomnij sobie o… CEZARY PAZURA CIESZY SIĘ Z ŻONY MANAGERKI. KTOŚ INNY SKASOWAŁBY ZA TO SAMO ZNACZNIE WIĘKSZĄ SUMKĘ

Jak informował portal Życie: WICEMARSZAŁEK SEJMU PODJĘŁA WAŻNĄ DECYZJĘ DOTYCZĄCĄ WYBORÓW. ODWAŻNE POSUNIĘCIE

Portal Życie pisał również o… MAŁGORZATA ROZENEK MA COŚ DO UKRYCIA? CZUJNE OKO INTERNAUTÓW SZYBKO TO WYKRYŁO