Ludzie w panice przed koronawirusem wykupują zapasy jedzenia, co sprawia, że kolejne osoby chcące zrobić zakupy mają problem z nabyciem niektórych produktów. Czego szczególnie brakuje?

Jakich towarów brakuje na sklepowych półkach?

Według raportów sprzedaż mydła i spirytusu w pierwszym tygodniu marca była czterokrotnie wyższa niż w tym samym okresie w zeszłym roku, sprzedaż ryżu i kaszy – dwukrotnie, zaś mąki, makaronu, soli i warzyw w puszkach – o kilkadziesiąt procent wyższa.

Polacy zgłaszają, że niektóre towary bardzo ciężko jest dostać – należą do nich m.in. drożdże. Istnieje także szansa, że trudniej będzie kupić jajka tuż przed Wielkanocą, a ich ceny wzrosną. Takie informacje przekazała Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz. 

Drożdże. Źródło: YouTube
Drożdże. Źródło: YouTube
Drożdże. Źródło: YouTube

Wszystko przez to, że Polacy masowo zaczęli wykupywać drożdże, zwiększyła się również sprzedaż jajek, zaś hodowcy kur zgłaszają, że brakuje im pracowników, utrudniony jest również transport ich wyrobów. Też postanowiliśmy podpowiedzieć wam, jak można zrobić drożdże samemu w domu.

Jak zrobić domowe drożdże?

Przepis na drożdże jest banalnie prosty, a co ważne potrzebujemy do niego jedynie trzech składników. Mowa tutaj o jasnym piwie, cukrze oraz ziemniakach.

Pierwszej kolejności należy ugotować dwa ziemniaki i rozgnieść je na jednolitą masę. Do przygotowanej masy należy dodać jedną łyżkę cukru oraz jedną łyżkę jasnego piwa. Całość dokładnie wymieszać. Kiedy masa będzie już jednolita należy przyłożyć się do naczynia i przykryć ściereczką. 

Tak przygotowaną masę odkładamy do zacienionego miejsca. Po kilku dniach powinniśmy cieszyć się już własnymi, domowymi drożdżami. 

Drożdże. Źródło: YouTube
Drożdże. Źródło: YouTube
Drożdże. Źródło: YouTube
 

Przypomnij sobie o… JAK DOMINIKA KULCZYK WSPIERA KASIĘ KOWALSKĄ W TYCH TRUDNYCH CHWILACH? CHODZI O ZDROWIE CÓRKI PIOSENKARKI

Jak informował portal Życie: „ROLNIK SZUKA ŻONY” SZYKUJE WIELKANOCNĄ NIESPODZIANKĘ DLA WIDZÓW. CO TO TAKIEGO