Koronawirus to problem, który w tej chwili jest już ogólnoświatowy. Zaczęło się od targu zwierzęcego w Wuhan.

Nie wiadomo, jak dokładnie choroba przeniosła się na ludzi, jednak na początku wykryto ją właśnie w Chinach. Następnie bardzo szybko zaczęła przenosić się w inne rejony świata.

Obecnie, mimo obostrzeń, które nakładają kolejne państwa, choroba roznosi się w mgnieniu oka. Nie oszczędza nikogo – zarażone mogą zostać osoby młode oraz starsze, bogate i biedne, sławne i nie.

Nie wiadomo jeszcze, jak leczyć koronawirusa – nie ma żadnego specjalnego leku, a medycy testują na chorych różne metody i wymieniają się spostrzeżeniami. Część zarażonych zdrowieje, jednak część umiera w szpitalach lub domach.

Choć umieralność nie jest wysoka, najbardziej narażone pozostają osoby starsze – to one znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka i najciężej przechodzą chorobę (u młodych często nie odnotowuje się żadnych objawów lub są one znikome).

Książę Karol ma koronawirusa

Jeszcze niedawno książę William żartował sobie z koronawirusa, zapewne nie zdając sobie jeszcze sprawy z powagi sytuacji. Prawdopodobnie teraz chętnie cofnąłby swoje słowa.

Tymczasem choroba dotknęła także jednego z członków jego rodziny. Jak się okazało, książę Karol został przebadany na obecność koronawirusa, a test wykazał pozytywny wynik.

Fani rodziny królewskiej zaniepokoili się tym faktem. Oświadczenie wydane przez Clarence House mówi, że książę „przejawia łagodne objawy, ale pozostaje w dobrym zdrowiu, przez ostatnich kilka dni pracował w domu”.

Obecnie Karol i Camilla, żona księcia, są odizolowani od reszty świata w Szkocji. Nie wiadomo, skąd książę zaraził się koronawirusem, gdyż miał ostatnio wiele spotkań z innymi, jednak wiadomo, że Camilla została przebadana i nie jest chora.

Niedawno książę Karol brał udział m.in. w obiedzie z księciem Albertem II z Monako, który również jest chory na koronawirusa. Ich spotkanie miało miejsce 10 marca.

Jak podają media, królowa Elżbieta II widziała się z synem, księciem Karolem, 12 marca, lecz na tę chwilę monarchini „czuje się dobrze”.

Przypomnij sobie o… MIÓD, CZYLI PŁYNNE ZŁOTO. JAK GO KUPOWAĆ I JAK SPRAWDZIĆ, CZY JEST PRAWDZIWY

Jak informował portal Życie: SPRAWDZONE TANIE SPOSOBY NA CZYSZCZENIE DOMU. NIE MUSISZ SIĘGAĆ PO ŚRODKI CHEMICZNE, WYSTARCZY SIĘGNĄĆ DO SZAFEK

Portal Życie pisał również o… KAROLINA SZOSTAK ŻYJE W PRAWDZIWYM LUKSUSIE. JAK WYGLĄDA WNĘTRZE JEJ DOMU