Znacie to uczucie, które towarzyszy nam, gdy musimy wydać krocie na kolejne środki chemiczne, które pozwolą na wyczyszczenie naszego domu? Nie należy do przyjemnych, prawda?

Nikt z nas nie przepada za niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy, a już z pewnością nie na sprzątanie. Czasami jednak wolimy zapłacić więcej i mieć pewność, że zastosowane środki dobrze się sprawdzą.

Co jednak, gdybyśmy powiedzieli, że wcale nie trzeba wydawać kilkudziesięciu złotych, by skompletować zestaw środków czyszczących?

Domowe sposoby na sprzątanie

Większość produktów, których możemy użyć do czyszczenia domu, znajdziemy w szafce każdej gospodyni domowej. Co będzie potrzebne?

Z pewnością przyda nam się coca-cola. Wystarczy wlać jedną szklankę gazowanego napoju do WC i odczekać około 2 godziny, a pozbędziemy się kamienia i wyczyścimy muszlę. Świetnie poradzi sobie również z tłustymi plamami oraz rdzą.

Kolejnym nieodzownym towarzyszem sprzątania z użyciem domowych środków czystości jest ocet. Rewelacyjnie usuwa kamień – wystarczy nasączyć nim np. kawałek waty, położyć w problematycznym miejscu i po kilku godzinach wyrzucić, a miejsce delikatnie przetrzeć szmatką. Po kamieniu nie będzie śladu!

Kwasek cytrynowy również jest idealnym towarzyszem sprzątania – można użyć go np. do usunięcia kamienia z łazienki lub czajnika.

Pora również na królową sprzątania – sodę oczyszczoną! Świetnie zadziała jako środek czyszczący, dezynfekujący, a także pomoże nam w walce z pleśnią.

Dla szybkiego i trwałego efektu do usuwania kamienia warto wymieszać ją z octem (2/3 sody i 1/3 octu), a następnie można zabrać się za czyszczenie powierzchni.

Sody można używać także, by wyprać dywan lub wykładzinę na sucho, a nawet… umyć lodówkę.

Po sprzątaniu wystarczy już tylko wypolerować błyszczące powierzchnie octem – będą lśniły jak nowe! Gdy zapragniemy wyczyścić fugi, wymieszajmy ocet i sodę w proporcji 1:1 – tak przygotowana pasta sprawdzi się lepiej niż niejeden sklepowy środek czyszczący.

Od teraz sprzątanie będzie dużo tańsze i przyjemniejsze. Wcale nie trzeba wydawać wiele, by dom lśnił!

Przypomnij sobie o… KAROLINA SZOSTAK ŻYJE W PRAWDZIWYM LUKSUSIE. JAK WYGLĄDA WNĘTRZE JEJ DOMU

Jak informował portal Życie: MIÓD, CZYLI PŁYNNE ZŁOTO. JAK GO KUPOWAĆ I JAK SPRAWDZIĆ, CZY JEST PRAWDZIWY

Portal Życie pisał również o… AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ŚLUBU. TE REWELACJE POTWIERDZIŁ JEDEN Z PRACOWNIKÓW TVN