Aby stać się nosicielem SARS-Cov-2 wystarczy niewiele. Specjaliści radzą czego unikać, by nie zostać zakażonym koronawirusem.

Jak można zarazić się koronawirusem?

Do zarażenia SARS-Cov-2 dochodzi drogą kropelkową. Możemy zarazić się nim poprzez bliski kontakt z nosicielem. Aby doszło do zakażenia wystarczy rozmowa, dotyk czy używanie wspólnych produktów domowych czy higienicznych z nosicielem. Dlatego też ogromnie ważne jest częste mycie i dezynfekowanie rąk.

Poza domem należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Absolutnie nie wolno dotykać dłońmi twarzy. Jeżeli wcześniej dotknęliśmy przedmiotu, który dotykał nosiciel wirusa, dotykając twarzy przenosi się on do naszego organizmu poprzez usta lub nos.

Dlatego tak ważne jest noszenie maseczek ochronnych. Jak wiadomo – maseczki są towarem deficytowaym. Okazuje się, że jets na to pewien sposób. Można wykonać je samemu w domu.

Jak wykonać maseczkę w domu?

Co ciekawe maseczkę można wykonać z … koszulki. Na pomysł ten wpadł pewien amerykański lekarz, który postanowił pokazać w instruktażowym filmie, jak można samemu wykonać maseczkę ochronną, wykorzystując przy tym stary t-shirt.

Doktor Jerome Adams w filmie instruktażowym opublikowanym przez CDC (Centers for Disease Control and Prevention - Centra Kontroli i Prewencji Chorób) pokazuje, jak samodzielnie w prosty i niezwykle szybki sposób można stworzyć maseczkę ochronną.

Do wykonania maski potrzebne ci będą jedynie: koszulka, gumki recepturki i odrobina czasu ;) Zobaczcie sami:

maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube

maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube

Przypomnij sobie o… JEDNA Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI” MA POWAŻNE PROBLEMY PRYWATNE. JEJ TEŚĆ JEST W SZPITALU. CO SIĘ STAŁO

Jak informował portal Życie: ZUS MOŻE ODEBRAĆ 13. EMERYTURĘ NAWET WTEDY, GDY PIENIĄDZE SĄ NA KONCIE. NA JAKIEJ PODSTAWIE

Portal Życie pisał również o… „ROLNIK SZUKA ŻONY” SZYKUJE WIELKANOCNĄ NIESPODZIANKĘ DLA WIDZÓW. CO TO TAKIEGO