Temat domniemanych romansów księcia Filipa on zawsze był na tapecie. Choć media prześcigają się w informacjach dotyczących związków księcia Filipa, żaden z romansów nigdy nie został udowodniony. 

Teraz, kiedy ogromną popularnością cieszy się serial „The Crown”, media znów zainteresowały się romansami księcia Filipa. Jedna scena z serialu przyczyniła się do tego bardzo mocno. Czy książę Filip i rosyjska baletnica Galina Łanowa mieli romans?

Książę Filip i rosyjska baletnica

W serialu pojawiła się scena, która mocno poruszyła wszystkich. Dotyczyła ona księcia Filipa i jego domniemanych romansów. Jak powiedział scenarzysta myślał, że temat romansu Filipa nie będzie czymś zaskakującym.

„Chciałem przedstawić Filipa w nowym świetle, tak ja nie był do tej pory prezentowany. Myślałem zresztą, że wszyscy wiedzą, że Filip zdradzał królową”, 

Scena, która odbiła się ogromnym echem w mediach przedstawiła sytuację, w której to książę Filip pakując się do podróży do Australii w 1956 r., której celem jest uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich w Melbourne, zabiera ze sobą fotografie rosyjskiej baletnicy. Królowa Elżbieta znajduje w jego bagażu zdjęcie kobiety. Jak się okazuje jest to Galina Ułanowa, najpopularniejsza baletnica dwudziestego wieku.

Co na to królewski historyk?

Zdaniem królewskiego historyka Hugo Vickersa, książę Filip i baletnica nie mieli szans na jakiekolwiek romans. Historia przedstawione w serialu jest fikcją.

 „Młodzi widzowie nie słyszeli o Ułanowej, ale była niezwykle sławna. Jej wizyta wraz z Teatrem Bolszoja w 1956 roku była wydarzeniem kulturalnym sezonu, prawie tak ekscytującym jak przybycie Nurejewa w 1962 roku. Urodzona w 1910 roku Galina, miała wówczas 46 lat i to niemożliwe, by książę Filip mógł ją spotkać. Jej jedynym kontaktem z Wielką Brytanią był angielski miś, którego kupiła jej mama, gdy miała dwa latka” - wyjaśnia historyk. 

Przypomnij sobie o… MIÓD, CZYLI PŁYNNE ZŁOTO. JAK GO KUPOWAĆ I JAK SPRAWDZIĆ, CZY JEST PRAWDZIWY

Jak informował portal Życie: SPRAWDZONE TANIE SPOSOBY NA CZYSZCZENIE DOMU. NIE MUSISZ SIĘGAĆ PO ŚRODKI CHEMICZNE, WYSTARCZY SIĘGNĄĆ DO SZAFEK

Portal Życie pisał również o… KAROLINA SZOSTAK ŻYJE W PRAWDZIWYM LUKSUSIE. JAK WYGLĄDA WNĘTRZE JEJ DOMU