Kierowcy często borykają się z problemem zaparowanych szyb. To powszechne zjawisko w domach, autach i nie tylko – może dotykać niemal wszystkich okien i szklanych powierzchni.

Sposobów na zaparowane szyby jest całkiem sporo – istnieją gotowe środki, a także domowe metody, które przedstawiliśmy już w tym artykule.

Jednak równie powszechnym problemem są także szyby, na których osadza się lód. Gdy tylko robi się chłodniej, kierowcy muszą liczyć się nie tylko z utrudnieniami na drodze, ale także koniecznością porannego skrobania szyb, by móc rano wyjechać do pracy.

Jak pozbyć się lodu z szyb?

By szybciej usunąć lód z szyb, wystarczy zastosować ten trik, który sprawi, że nasze życie stanie się łatwiejsze.

Potrzebna będzie tylko butelka ze spryskiwaczem. Należy wlać do niej 2/3 izopropanolu oraz 1/3 wody. Izopropanol można kupić np. na stacji benzynowej, w aptece lub w sklepie z częściami samochodowymi.

Tak przygotowaną miksturą popsikać okno samochodu. Lód sam zacznie się roztapiać.

Niektórzy twierdzą, że popsikanie okien jeszcze wieczorem sprawia, że rano na szybach w ogóle nie powstanie lód. Warto spróbować tego rozwiązania.

Co ważne – nie powinno się psikać zimnych szyb gorącą wodą. Wszystko dlatego, że przez różnicę temperatur mogą one nawet pęknąć.

Co zrobić, gdy szyby parują?

Pierwszym sposobem, który może pomóc przy parujących szybach, jest zastosowanie… soli. Wystarczy wsypać nieco soli do torebek herbaty, a następnie umieścić z tyłu samochodu.

W roli środka na zaparowane szyby może wystąpić także cytryna – tu należy pamiętać o kilku czynnościach: najpierw dobrze umyć szyby z wykorzystaniem wody oraz mydła, później przetrzeć cytryną i wytrzeć ręcznikami kuchennymi. Od teraz szyby będą czyste i przestaną parować.

Można wykorzystać również kawę – nie tylko jako zapach do samochodu. Położona w tekturowym opakowaniu w samochodzie zbierze nadmierną wilgoć.

Przypomnij sobie o… ZNAK ZODIAKU WIELE MÓWI O CZŁOWIEKU. JAKIE SĄ OSOBY SPOD ZNAKU PANNY

Jak informował portal Życie: TEN CHŁOPAK NIE MÓGŁ UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. JEGO TATA ZROBIŁ WSPANIAŁĄ RZECZ

Portal Życie pisał również o… TA KOBIETA POD KONIEC CIĄŻY ZAUWAŻYŁA, ŻE JEJ DZIECKO SIĘ NIE RUSZA. GDY USŁYSZAŁA DIAGNOZĘ LEKARZY, NIE MOGŁA POWSTRZYMAĆ ŁEZ