Rybiki cukrowe to bardzo popularni intruzi w wielu domach nie tylko w Polsce. Najczęściej można je spotkać w łazienkach oraz wszędzie tam, gdzie jest sporo wilgoci.

Choć nie wyrządzają szkód, nie zrobią nam także krzywdy, wielu z nas po prostu chciałoby wyprosić ze swojego domu wszelkich nieproszonych lokatorów. Choć część już dawno się poddała, uznając, że można żyć z rybikami w swojej łazience i nie ma na nie sposobu – warto wiedzieć, że istnieją metody na pozbycie się rybików.

Jak pozbyć się rybików z domu?

Jedną z propozycji jest wykonanie pułapki na rybiki z mokrej gazety. Ta metoda nie jest skomplikowana – wystarczy zwinąć w rulon gazetę, a później namoczyć ją.

Teraz pozostało tylko związać nasz rulon gumką recepturką i pozostawić na noc na podłodze łazienki – najlepiej w pobliżu kryjówki rybików, o ile wiemy, gdzie urzędują. Robaki z chęcią przyjdą do gazety, gdyż nie dość, że będzie ich pokarmem, to stanowi idealne środowisko dla tych intruzów.

Dzień później pozostało tylko wyrzucić gazetę albo spalać ją, oczywiście bez odwijania. By całkiem wytępić rybiki, trzeba pamiętać o wykonaniu tego samego zabiegu przez kilka dni z rzędu.

Rybiki nie wyrządzają wielu szkód, jednak gdy dostaną się do kuchni, chętnie zjedzą np. ryż, mąkę czy kaszę, mogą spożywać także pleśń, papier, klej do tapet oraz tapety. Na całe szczęście nie potrafią wspinać się do szafek.

Inną metodą na zwalczenie rybików jest zastosowanie ostrego zapachu – właśnie tego nie lubią. Przydatne jest wykorzystanie np. cynamonu czy rozmarynu, a w ich ulubionych miejscach – soku z cytryny oraz kulek na mole o zapachu lawendy.

Warto pamiętać, że bez dokładnego posprzątania kuchni oraz łazienki z resztek brudu, pleśni, okruchów i brudu nie uda nam się ich zwalczyć – to kluczowe działania, gdy chcemy pozbyć się rybików.

Przypomnij sobie o… CZY ZASTANAWIAŁEŚ SIĘ KIEDYKOLWIEK DO CZEGO SŁUŻY CZERWONA ZATYCZKA NA NAKRĘTCE DO TEGO NAPOJU? ODGRYWA ONA DOŚĆ ISTOTNĄ ROLĘ

Jak informował portal Życie: NIE POPEŁNIAJ TEGO BŁĘDU. PRZEZ TO TWOJA MONSTERA MOŻE SZYBKO ZWIĘDNĄĆ

Portal Kolezanka pisał również o…  FILIP CHAJZER POKAZAŁ ZDJĘCIE, JAK WYGLĄDAŁ WCZEŚNIEJ. NIE MOŻLIWE BYŁO GO ROZPOZNAĆ!