Pyszny, puszysty i zdrowy chleb to prawdziwy smakołyk. Niestety ze względu na panującą w Polsce epidemię koronawirusa, nie możemy sobie pozwolić na codzienne spacery do piekarni.

O ile przechowywanie niektórych produktów jest dość łatwe, na przykład ryżu, makaronu, czy konserw, z chlebem już tak prosto może nie być.

Chleb smakuje najlepiej jak jest wciąż świeży i miękki. Niestety przechowując go w szafce lub chlebaku, szybko straci on swój unikalny smak. Na szczęście są pewne triki, dzięki którym chleb zachowa swoją świeżość i miękkość.

Ten trik sprawi, że po wyjęciu z zamrażarki, pieczywo będzie wciąż świeże

Chleb także jest produktem, który możemy bez problemu magazynować. Dzięki prostym wskazówkom możemy przedłużyć jego żywotność.

Przede wszystkim chleb należy zamrozić, gdy jest jeszcze miękki, świeży i chrupiący. Powinien być jednak już zimny, jeśli zamrozimy ciepły bochenek, później będzie nam ciężko go rozmrozić.

Najlepszym sposobem na zamrożenie chleba jest pokrojenie go na pojedyncze kromki i umieszczenie każdą z nich w oddzielnym foliowym woreczku. Dzięki temu chleb zachowa swój unikalny smak.

Jest to idealny sposób dla osób, które mieszkają same. Mogą każdego dnia wyciągać określoną ilość kromek i przez długi czas korzystać z jednego bochenka chleba.

Drugim sposobem jest zamrożenie całego bochenka chleba. Należy go dokładnie zapakować w plastikową reklamówkę. Najlepiej powtórzyć tą czynność dwa razy. Dzięki temu pieczywo nie będzie przesuszone i zachowa wilgoć.

Jeśli jesteś fanem chrupkiego chleba, nie masz jednak na co liczyć. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim sposobie, niestety skórka od chleba straci swoją chrupkość.

Może zainteresuje Cię to: MASZ OCHOTĘ NA PYSZNY DESER? TO CIASTO MOŻESZ ZROBIĆ W PIĘTNAŚCIE MINUT BEZ PIECZENIA

Zobacz także: MASZ OCHOTĘ NA DESER, A WYCHODZI CI KOLEJNY ZAKALEC? JEST NA TO SPOSÓB. PROSTY PRZEPIS NA CIASTO, KTÓRE WYKONA ABSOLUTNIE KAŻDY

Portal "Życie" informował o: PRZEPIS NA IDEALNE KOTLETY MIELONE. ICH TAJEMNICA TKWI W JEDNEJ RZECZY