Kuchnia to miejsce, które jest najbardziej podatne na różnego rodzaju zanieczyszczenia. W trakcie przyrządzania potraw brud potrafi rozprzestrzeniać się w błyskawicznym tempie.

Jak sie okazuje, istnieje jedno miejsce, w którym często gromadzi się. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że należy je czyścić regularnie.

Mianowicie chodzi o filtr w okapie kuchennym. Chcesz go wyczyścić, ale nie wiesz w jaki sposób? To nie takie łatwe zadanie, jednak istnieje na to skuteczny sposób.

Co potrzebne jest do wyczyszczenia filtra w okapie kuchennym?

Okap kuchenny służy do przechwytywania zanieczyszczeń, które wydzielają się w trakcie gotowania. Doskonale oczyszcza powietrze z oparów, zapachów i drobnych cząstek, takich jak para wodna czy tłuszcz.

Warto jednak pamiętać, że wszystko to ma niekorzystny wpływ na to urządzenie. Z tego względu należy o nie systematycznie dbać i myć filtr, co pozwoli cieszyć się długotrwałym użytkowaniem.

Aby starannie wyczyścić filtr w okapie kuchennym warto skorzystać z tego sposobu. Należy regularnie sprawdzać jego stan, szczególnie w przypadku częstego smażenia, co zapewni prawidłowe funkcjonowanie.

Do wykonania tego zadania potrzebne będą:

  • 1/2 szklanki sody oczyszczonej

  • gorąca woda

  • wiadro

Jak wyczyścić filtr w okapie kuchennym?

W pierwszej kolejności należy nalać wrzątek do wiadra i powoli dodać sodę tak, aby nie zaczęła się pienić.

Następnie umieszczamy zanieczyszczony filtr w tej mieszance i odkładamy na czas od 10 do 30 minut w zależności od stopnia zabrudzenia. 

W przypadku takiej potrzeby można dodatkowo wyszorować powierzchnię filtra przy pomocy szczotki. 

Po wszystkim filtr trzeba odłożyć do całkowitego wyschnięcia. Na koniec wkładamy go z powrotem na miejsce i gotowe!

Może zainteresuje Cię to: TRIKI, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE TWÓJ DOM BĘDZIE LŚNIŁ. SKRÓĆ CZAS SPRZĄTANIA DO MINIMUM, KORZYSTAJĄC Z TYCH SZTUCZEK

Zobacz także: POSZUKUJESZ SKUTECZNEGO SPOSOBU NA KURZ? WYSTARCZY JEDEN PŁYN, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ W PRAKTYCZNIE KAŻDEJ ŁAZIENCE

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: W OBLICZU OSTATNICH WYDARZEŃ MYCIE I ODKAŻANIE RĄK JEST WYJĄTKOWO WAŻNE. DERMATOLODZY OSTRZEGAJĄ JEDNAK, ABY NIE PRZESADZIĆ