Z powodu rozprzestrzeniającego się po całym świecie koronawirusa lekarze zalecają częste mycie rąk. 

Co prawda, do zakażenia nie może dojść poprzez sam kontakt ze skórą, a jedynie z błoną śluzową. Nie mniej jednak dotykając ręką, na której znajduje się wirus okolic oczu, nosa czy ust istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia.

Z tego powodu pracownicy medyczni apleują do społeczeństwa, aby dbać o higienę. Warto jednak pamiętać, aby zachować przy tym umiar.

Zadbaj o pielęgnację skóry!

Nadmierne mycie rąk nie jest zbyt korzystne dla skóry, gdyż powoduje jej przeuszenie. W wyniku zaniedbania tego może prowadzić do chorób, takich jak egzema, czyli wyprysk kontaktowy.

Schorzenie to często jest skutkiem reakcji alergicznej na środki dezynfekujące. Z tego względu najcześciej występuje u osób pracujących w szpitalach, które na co dzień mają kontakt z tego typu preparatami.

Dochodzi do uszkodzenia bariery naskórkowej, podrażnienia, bądź reakcji alergicznej na daną substancję zawartą w płynie do dezynfekcji. Efekt takiej sytuacji to zaczerwienienie, pieczenie i złuszczanie naskórka
- ostrzega dermatolog, Kamila Białek-Galas.

Jak dbać o dezynfekcję rąk, aby nie przesadzić?

W przypadku osób z wrażliwą skórą najlepszym rozwiązaniem jest mycie rąk z użyciem syndetów kosmetycznych i substancji myjących bez dodatku mydła. Tego typu preparaty świetnie oczyszczają skórę, przy czym nie powodują podrażnień.

Takie preparaty polecamy m.in. alergikom, dzieciom z atopowym zapaleniem skóry i osobom z tendencją do powstawania kontaktowego zapalenia skóry dłoni
- informuje dermatolog.

Warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju środki na bazie alkoholu wysuszają i podrazniają naskórek, przez co zwiększają ryzyko wystąpienia stanów zapalnych.

Z tego powodu najlepiej zaopatrzyć się w emolientowe kremy do rąk o właściwościach nawilżających i natłuszczających. W ten sposób odpowiednio zadbasz o skórę w przypadku konieczności częstego mycia dłoni.

Zobacz także: OSOBY STARSZE SĄ NAJBARDZIEJ NARAŻONE NA ZARŻENIE KORONAWIRUSEM. JEST SPOSÓB, ABY TEGO UNIKNĄĆ. WYSTARCZY WYCIĄGNĄĆ POMOCNĄ DŁOŃ

Może zainteresuje Cię to: ZAKAZ OPUSZCZANIA DOMÓW BEZ MASEK OCHRONNYCH. KOLEJNE ZAOSTRZENIA ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" informował o: JAK ROZPOZNAĆ KORONAWIRUSA U DZIECI I CO WTEDY ROBIĆ? TRZEBA BYĆ BARDZO CZUJNYM