Przetwory – robi je praktycznie każda pani domu. Niestety nie wszyscy wiemy jak je prawidłowo przechowywać. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, jakie największe błędy popełniamy podczas ich przechowywania.

Ci, którzy samodzielnie robią przetwory zazwyczaj gromadzą je w ogromnych ilościach. Często zdarza się, że przestają mieścić się na naszych piwnicznych czy spiżarnianych półkach.

Niejednokrotnie zdarza się tak, że źle przechowane przetwory zwyczajnie zaczytają się psuć. Jak się okazuje są sposoby na to, by wytrzymały jak najdłużej. Wystarczy nie popełniać kilku błędów.

Czego nie robić podczas przechowywania przetworów?

Większość sklepowych przetworów takich jak kompoty, dżemy, konfitury i produkty w puszkach są wcześniej pasteryzowane po to, by ograniczyć dodawanie do nich konserwantów oraz by wydłużyć okres ich przydatności. Są ludzie, którzy po powrocie do domu zmieniają opakowania produktów na własne, przez to dużo szybciej się psują. Najczęściej dzieje się tak z sokami, które zaraz po przyjściu do domu przelewamy do karafek czy dzbanków. Nie powinno się tego robić. Oryginalne opakowanie soku jest tak skonstruowane, by chronić jej przed dodatkowymi promieniami słonecznymi, które negatywnie wpływają na wartości odżywcze zawarte w produkcie.

Jak przechowywać warzywa i owoce?

Choć coraz częściej odchodzimy od pakowania owoców i warzyw w plastikowe torby, a coraz bardziej świadomi sięgamy po te wielokrotnego użytku, zdarza się tak, że kupujemy zapakowane w plastik warzywa i owoce. Co zrobić by jak najdłużej zachowały świeżość?

Najlepiej jak najszybciej pozbyć się foli z produktu. Warzywa i owoce mogą być przechowywane „bez niczego” w lodówce lub temperaturze pokojowej, w zależności od produktu.

Przypomnij sobie o… TO JEST PEWNE. WIĘKSZOŚĆ MĘŻCZYZN SZUKA ŻON PODOBNYCH DO SWOICH MATEK

Jak informował portal Życie: TE COROCZNE ZDJĘCIA STARSZEJ PARY WYCISKAJĄ ŁZY Z OCZU. SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ NAJBLIŻSZYCH