Anna Dymna to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Oprócz aktorstwu, Anna Dymna poświecą się także działalności charytatywnej i pracuje jako wykładowca Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Choroba aktorki

Jak wyznała podczas jednego z wywiadów, aktorka zmaga się z hipoglikemią, czyli niedocukrzeniem. Gwiazda cierpi na tę chorobę od kilku lat. Na szczęście choroba nie przeszkadza jej w dalszej działalności. Aktorka w 2003 roku zaangażowała się w działalność charytatywną. Anna Dymna od wielu lat prowadzi fundację „Mimo wszystko”, która pod swoje skrzydła przyjmuje dorosłe osoby, które zmagają się z niepełnosprawnością intelektualną.

Sytuacja zdrowotna Anny Dymnej martwi jej lekarzy. 68-letnia aktorka nie przestaje pracować, a powinna zatroszczyć się o stan swojego zdrowia.

- Z wiekiem jej ciało coraz bardziej się buntuje. Codzienne obcowanie z ludzkimi tragediami obciąża ją też psychicznie, co osłabia jej organizm, a to może skończyć się bardzo źle. Ona tego nie widzi, że przyjmując na siebie problemy innych, sama staje się coraz słabsza - mówi anonimowo osoba z otoczenia aktorki.

Anna Dymna mocno poświęca się swojej pracy. Kobieta od lat zajmuje się organizowaniem corocznego Festiwalu Piosenki Zaczarowanej.

Mało śpię. Całe dnie biegam i często tylko noc zostaje mi na inne ważne sprawy. Czytam, uczę się tekstów, odpisuję na maile i listy. A gdy wreszcie gaszę światło, to zaczynam myśleć. W dzień mam na to za mało czasu - wyznaje aktorka.

Aktorka niedawno poddała się operacji wiązadeł. Kobieta w związku z problemami zdrowotnymi powinna zrzucić kilka kilogramów, by nie obciążać kolan i kręgosłupa. Niestety aktorka w dalszym ciągu poświęca się pracy zamiast zadbać o własne zdrowie.

Mój organizm mówi tak: ile lat będziesz mnie tak torturować? Ja z tobą już nie współpracuję. (...) Miałam operację barku, obu stóp. Mam jeszcze sprawną prawą rękę, choć wysiada dłoń. A jak się tak całe życie rozrabia, to kiedyś trzeba za to zapłacić. I tak podziwiam cierpliwość mojego organizmu. Nie dotyka mnie stres związany z tym, że mija czas - mówi Anna Dymna.

Przypomnij sobie o… MODLITWA ZA DUCHOWNYCH, KTÓRA DA IM WSPARCIE. JEJ AUTORKĄ JEST ŚW. SIOSTRA FAUSTYNA

Jak informował portal Życie: SZCZEGÓLNA MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA. DZIĘKI NIEJ OTRZYMAMY POMOC W PILNYCH SPRAWACH

Portal Życie pisał również o… TA KOBIETA PRZEZ PÓŁ WIEKU NIE OBCINAŁA WŁOSÓW. JEJ PIĘKNA PRZEMIANA WPRAWIŁA W OSŁUPIENIE JEJ MĘŻA