Kariera Poli Raksy

Apolonia Raksa bez wątpienia stała się legendą polskiego kina. Kobieta rozpoczęła swoja aktorką karierę w 1960 roku w wieku 19 lat. Wystąpiła wówczas w filmie „Szatan z siódmej klasy”, który był nawet zgłoszony do rywalizacji o Oscara.

Największą sławę zyskała jednak dzięki roli Marusi w serialu “Czterej pancerni i pies”. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych kobieta uchodziła za jedną z największych gwiazd i otrzymywała propozycję od najlepszych reżyserów.

Niestety życie uczuciowe Poli nie było tak udane jak jej aktorska kariera. Kobieta była szalenie zakochana w swoim mężu, a ten potraktował ją naprawdę okropnie.

Pola Raksa nie miała szczęścia w miłości

W 1964 roku Pola wyszła za mąż za Andrzeja Kostenko- popularnego reżysera, scenarzysty i operatora filmowego. Kobieta była w nim szalenie zakochana.

W jednym z wywiadów Daniel Olbrychski wyznał, że mąż Raksy był o nią niezmiernie zazdrosny. Zwracał uwagę wszystkim mężczyzną, którzy za bardzo chcieli się zbliżyć do jego żony.

Raz oberwało się nawet Olbrychskiemu. Ukochanemu aktorki nie spodobało się jego zachowanie podczas kręcenia wspólnych scen z Raksą do filmu „Popioły” Andrzeja Wajdy.

Sam Olbrychski wyznał, że w przeszłości był zauroczony Polą i się w niej podkochiwał. Był jednak świadomy tego, że aktorka jest szalenie zakochana w swoim ukochanym.

- „Kiedy zaczęliśmy kręcić, czułem się lekko speszony. W scenach miłosnych, intymnych już nie byłem tak bezczelny jak na zdjęciach próbnych, bo trudno grać miłość, jak na to mąż patrzy. Wydawało mi się, że musi mnie nienawidzić za dobieranie się do jego żony. Grałem więc z ogromnym dystansem, choć serce chciało inaczej” – wyznał Olbrychski.

Pomimo tego, że Kostenko co chwilę robił nagłe ceny zazdrości, sam był niewierny żonie. Media podają, że mężczyzna podczas wyjazdu w Alpy z reżyserem Romanem Polańskim, zdradził ją z pokojówką.

Fakt ten bardzo zabolał Raksę, przez co finalnie rozwiodła się z mężem w 1970 roku. Nie potrafiła już zaufać żadnemu mężczyźnie i niestety nie wyszła ponownie za mąż.

Może zainteresuje Cię to: CO ŁĄCZY ANNĘ JANTAR I MARYLĘ RODOWICZ? PRZEZ WIELE LAT TRZYMAŁY TO W SEKRECIE

Polecamy także: NIEJASNE OKOLICZNOŚCI WYPADKU Z 1980 ROKU. CZY ANNA JANTAR MOGŁA TEGO UNIKNĄĆ

Portal "Życie" informował o: ŻEGNAMY JEDNĄ Z NAJPOPULARNIEJSZYCH AKTOREK NA ŚWIECIE. POLACY POKOCHALI JĄ ZA ROLĘ W "STAR TREKU"