Małgorzata Pieńkowska znana głownie z roli Marii w popularnym serialu „M jak miłość”, nie ma łatwego życia. Kobieta zmagała się z wieloma przeciwnościami losu. Wśród nich znalazła się nawet choroba. Aktorka wygrała walkę z nowotworem. Dziś, po latach, postanowiła szczerze opowiedzieć o tym ciężkim okresie.

W walce z chorobą pomogła jej mama

Jak zdradza aktorka, największym wsparciem w chorobie była dla niej mama. Pani Halina pomagała córce w walce z nowotworem. Była dla niej wsparciem i pomocą. Podczas gdy aktorka przebywała w szpitalu, jej matka zajmowała się córką Małgorzaty, 12-sto letnią Iną.

Mama była dla aktorki wzorem. Pani Halina to synonim siły. Małgorzata urodziła się, gdy jej matka miała niespełna 22 lata. Mimo to, kobiecie udało się skończyć studia i rozpocząć doktorat. Później po zdobyciu tytułu doktora habilitowanego, matka Małgorzaty długo pracowała jako fizyk na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Dodatkowo, wychowywała trójkę dzieci.

Mama wychowywała Małgorzatę w dużej duchowości:

"Mama, gdy wracałyśmy ze szkoły, mówiła czasami: ‘Wpadniemy się pomodlić?’. Widziałam wyraźnie, jak wielką siłę czerpała z modlitwy"

– powiedziała Małgorzata.

Aktorka w każdej wolnej chwili odwiedza matkę w Olsztynie. Ostatnio córka Małgorzaty podzieliła się wspólnym zdjęciem z babcią i mamą. Pod fotografią napisała:

"Wspaniałe kobiety mnie otaczają i jestem z nich szalenie dumna"

View this post on Instagram

Trzy pokolenia kobiet ❤️❤️❤️ Od lewej: Ja czyli Ina, obok Babcia Halszka kiedyś profesor Fizyki a teraz jak sama o sobie mówi „Emeryt” ( chociaż Babci daleko do typowego kanapowego emeryta 😉) Babcia chodzi na wszystkie Olsztyńskie wystawy i jest na bieżąco z repertuarem zarówno teatralnym jak i kinowym. Czyta książki i często wysyła mi MMSy 😁 Ma tyle energii, że z pewnością mogłaby obdarzyć nią połowę miasta a i tak zostałoby jej coś w zapasie 💫... Czy wspominałam, że chodzi też na koncerty i basen ? To jej zawdzięczamy wieczne turbodoładowanie 💥 Babcia jest sztosem ‼️#babciasupermenka A obok Babci stoi moja mama, Małgorzata czyli najsilniejsza, najzabawniejsza i najmądrzejsza babeczka na Świecie. Powiem Wam, że wspaniałe kobiety mnie otaczają i jestem z nich szalenie dumna💪❤️‼️ #rodzina #najlepiej #tojestsiła #wsparcie #kobiety #mama #babcia #corka #trzypokolenia #swieta #familycomesfirst #familytime

A post shared by Ina Sobala (@ina_sobala) on