W ostatnim czasie kibice z wielkim zapałem rozmawiają o Dawidzie Kubackim. Jak się okazuje, to w nim własnie pokładają duże nadzieję w związku ze zbliżającym się pojedynkiem na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wiele osób liczy, że skoczek utrzyma dotychczasową formę i wygra ten konkurs.

Czeka nas jeszcze konkurs drużynowy. I tu jest pies pogrzebany...

W tym sezonie sytuacja pozostałych zawodników polskiej reprezentacji nie wygląda zbyt dobrze. Większość z nich nie zaprezentowało na tyle wysokiej formy, aby walczyć o pierwsze miejsce.

Jakub Wolny wraca do składu reprezentacji Polski

W składzie, który weźmie udział w zawodach Puchar Świata w Zakopanem znalazł się między innym Jakub Wolny. W tym sezonie skoczek nie jest w najlepszej formie, w związku z czym nie strartował w ostatnich konkursach i trenował indywidualnie.

Patrzę w kierunku Jakuba Wolnego, bo wierzę, że się odbuduje. Umie sobie radzić z presją. Od Turnieju Czterech Skoczni było jednak coraz gorzej.
- oznajmił Małysz w jednym z wywiadów.

Dyrektor naszej kadry uważa, że problem powstaje gdzieś podczas rozbiegu lub na samym progu, kiedy skoczek wybija się w powietrze. Na razie nie znaleziono jednak skutecznego rozwiązania i forma Wolnego nadal stoi pod znakiem zapytania.

Adam Małysz wypowiedział się bezlitośnie o jednym ze skoczków

Jak się okazuje, Adam Małysz nie szczędził słów krytki w kontekście jeszcze jednego skoczka - Macieja Kota. Mimo, że Kot aktualnie również jest w słabej formie, to znalazło się dla niego miejsce w najbliższych zawodach.

Skacze, bo za bardzo nie ma kto inny
- zdradził bez ogródek Małysz.

Dodał także, że na ten czas sytuacja w kadrze B również nie wygląda najlepiej. W ostatnim czasie w zawodach najwyższej rangi występował Aleksander Zniszczoł, ale bez większego efektu.

Według Małysza, Olek nie jest w stanie zaprezentować się tak dobrze w Pucharze Świata ze względu na niższa belkę najazdową.

Skoczek ma wtedy krótszy rozbieg i nie osiąga tak wysokiej prędkości, jak w przypadku startów np. w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata w Zakopanem startuje już dziś, 24 stycznia. Jak zaprezentują się nasi reprezentanci?

Zobacz także: "BĘDZIE JUŻ TYLKO CORAZ GORZEJ." MAŁYSZ PESYMISTYCZNIE O PRZYSZŁOŚCI SKOKÓW NARCIARSKICH. CZY ZOBACZYMY DZIŚ ZAWODY W ENGELBERGU

Może zainteresuje Cię to: POZNALIŚMY OFICJALNE POWODY ODWOŁANIA MISTRZOSTW POLSKI W SKOKACH NARCIARSKICH

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSĘ NA DODATKOWE PIENIĄDZE. PROJEKT TRAFIŁ JUŻ DO SEJMU. JEST ZNACZNIE LEPSZY NIŻ "TRZYNASTKI"