Adam Małysz przez długie lata był bardzo szczupły i wysportowany. Głośno było nawet o specjalnej diecie, która miała pomagać skoczkowi w wygrywaniu kolejnych konkursów. Sportowiec wspominał, że w czasie występów tęsknił między innymi za golonką, którą chętnie skosztuje, kiedy zakończy swoją karierę.

"Wiedziałem, że jest tłusta i nie mogę jej jeść. A teraz mi przeszło. To, że tak jej pragnąłem, obrzydziło mi ją i teraz jem ją rzadko" - powiedział Małysz w jednym z wywiadów.

Adam Małysz przyznaje, że przybrał na wadze

Odkąd Adam Małysz zakończył karierę sportową, to prowadzi zupełnie inny tryb życia. Niewątpliwie dbiło się to na jego wadze. Skoczek doskonale zdaje sobie sprawę, jakie są to tego przyczyny i z czym to się może wiązać. Najwidoczniej już sam zaczął się martwić o swoje zdrowie, ponieważ wyznał, że musi pozbyć się zbędnych kilogramów i wrócić do lepszej formy.

"Trzeba by było coś zrzucić. Ważę 72-73 kilogramy. W porównaniu do najlepszych czasów to o 20-21 kilo więcej. Niby ciągle jestem w ruchu, ale trochę innym. Dużo czasu spędzam za kierownicą, jest więcej siedzącego trybu życia. No i odżywianie jest zupełnie inne. Kiedyś musiałem pilnować 1500 kalorii dziennie, teraz nie muszę się tym przejmować" - przyznał szczerze Małysz.

Dla Adama Małysza najważniejsze jest teraz zdrowie

Mimo, że różnica 20 kilogramów wydaje się być ogromna, to jednak warto pamiętać, że w czasie kariery sportowej Adam Małysz był bardzo szczupły. Dziś nie musi już pilnować wagi ze względów zawodowych, ale chętnie to zrobi dla własnego zdrowia. Życzymy mu dużo wytrwałości w postanowieniu!

Polecamy także: "KAMIL STOCH JEST TROCHĘ PRZYGNĘBIONY". MAŁYSZ SZCZERZE OCENIA AKTUALNĄ FORMĘ KAMILA STOCHA

Może zainteresuje Cię to: POZNALIŚMY OFICJALNE POWODY ODWOŁANIA MISTRZOSTW POLSKI W SKOKACH NARCIARSKICH

Portal "Życie" informował o: ANNA LEWANDOWSKA POKAZAŁA CIĄŻOWY BRZUSZEK. FIGURY MOŻE JEJ POZAZDROŚCIĆ KAŻDA PRZYSZŁA MAMA