Oszuści grasują wszędzie, dlatego należy mieć się na baczności. Nie liczy się dla nich to, czy ofiara jest kimś znanym, czy też nie – dlatego nawet gwiazdy powinny mieć oczy dookoła głowy. Przekonał się o tym ostatnio Michał Szpak.

Michał Szpak walczy z oszustami

Michał Szpak zdobył się na szczere wyzwanie. Popularny i bardzo lubiany gwiazdor prowadzi konta w mediach społecznościowych, a jego poczynania obserwują tysiące osób.

Oszuści trafili na pewien pomysł. Michał Szpak prowadzi konto na Instagramie, na którym dodaje tylko zaplanowane, przemyślane zdjęcia, a także ciekawe podpisy.

Okazało się, że oszuści postanowili się pod niego podszyć. Byli na tyle sprytni, by wykorzystać do tego celu zdjęcie profilowe, którym posługuje się Michał Szpak na swoim koncie. Co więcej, nazwa była łudząco podobna – na pierwszy rzut oka mogła być myląca dla fanów.

„Uważajcie na oszustów! Grasujooo! Kont jest o wiele więcej, nie dajcie się zwieść” – podpisał ostrzeżenie.

Trzeba przyznać, że są to trudne chwile w życiu każdego artysty, gdy jego wypracowany wizerunek może zostać wykorzystany w niecnych celach.

Oszustwa w sieci

Problem oszustw w sieci jest bardzo rozległy. Powinien uważać w zasadzie każdy. Znane osoby walczą z „podszywaczami”, którzy tworzą profile i próbują wprowadzić w błąd innych.

Osoba mniej popularna także powinna uważać. Niektórzy oszuści wzięli się na sposób i próbują hackować konta w mediach społecznościowych. Po przejęciu konta zmieniają hasła, często usuwają treści i dodają swoje.

By zmniejszyć prawdopodobieństwo stracenia konta, warto dobrze je zabezpieczyć. Jak to zrobić? Najlepiej podając trudne hasło, które zawiera duże i małe litery oraz cyfry i znaki specjalne.

Co więcej, warto mieć kilka haseł – tak, by nie powtarzały się one w kilku miejscach. Tam, gdzie to możliwe, można zastosować tzw. logowanie dwuetapowe – wtedy, gdy ktoś będzie usiłował uzyskać dostęp do naszego konta z nowego urządzenia, zostaniemy o tym powiadomieni przez SMS.

Przypomnij sobie o… GWIAZDA TVN POKAZAŁA SWOJE STARE ZDJĘCIA. TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE KIEDYŚ TAK WYGLĄDAŁA. ROZPOZNAJECIE JĄ

Jak informował portal Życie: DAGMARA Z „KRÓLOWYCH ŻYCIA” TRAFI DO ZAKŁADU ZAMKNIĘTEGO? „TY JESTEŚ STUKNIĘTA? JUŻ SZUKAM JAKIEGOŚ DOKTORA PSYCHIATRY”

Portal Życie pisał również o… POSIADASZ W DOMU JEDNĄ Z TYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH? OKAZUJE SIĘ, ŻE MOGĄ WYWOŁAĆ U LUDZI PRZYKRE KONSEKWENCJE