Mariusz Czajka to aktor znany polskiemu widzowi głównie z ról komediowych. Niektórzy pamiętają go na pewno ze "Świata według Kiepskich". Grał też na dużym ekranie - m.in. w filmie "Chłopaki nie płaczą".

Wiele osób pamięta go także jako prowadzącego satyryczny program TVN "Maraton uśmiechu". Poza tym artystę można było usłyszeć w polskiej wersji językowej "Gwiezdnych wojen" - dubbingował tam mistrza Jodę.

Mariusz Czajka stracił wzrok

Na początku listopada ubiegłego roku Mariusz Czajka musiał zmierzyć się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Media informowały, że Czajka miał wylew krwi do oko. Konsekwencją było odklejanie się rogówki, i to w aż trzech miejscach.

Ostatecznie doprowadziło to do utraty wzorku. Ze swoim schorzeniem aktor udał się do Warszawskiego Klinicznego Szpitala Okulistycznego.

Bałem się, że to koniec mojej kariery, że będę musiała robić stand up dla niewidomych
- relacjonował.

Sprawa była na tyle poważna, że aktorowi groziła całkowita utrata wzroku.

Aktor przeszedł serię zabiegów. Czy planuje powrót do pracy?

Jak jednak już wiemy, Czajka jest na najlepszej drodze do zdrowia. Aktor przeszedł serię zabiegów laserowych, dzięki którym odzyskał wzrok.

Przyznaję, bałem się, co będzie, ale... wyrównało mi się widzenie i zmieniłem okulary na słabsze. Teraz jestem jak sokół, który poluje, i ładną dziewczynę widzę nawet na końcu widowni
– śmieje się aktor

Mariusz Czajka czuje się już znacznie lepiej i ani myśli o zakończeniu swojej aktorskiej kariery. Artysta przyznaje także, że przy okazji wizyty w klinice okulistycznej, która znajduje się na warszawskiej pradze, odwiedził bazar Różyckiego położony w bliskiej okolicy.

To była podróż do przeszłości! Pamiętam, jak na początku lat 90. kupiłem tam sobie skórzane buty z blachami z przodu i drewnianymi obcasami pokrytymi skórą. Ładnie klikały, a ja byłem szpanerem. Wyrywałem na te buty dziewczyny na dyskotece w Hybrydach. Oj, działo się
– opowiada.

Bazar Różyckiego słynie ze swoich miejscowych przysmaków. Jak się okazuje, Mariusz Czajka skusił się na słoik z gorącymi pyzami. Smacznego!

Zobacz także: NIEPOKOJĄCY STAN ZDROWIA PAŹDZIOCHA Z KIEPSKICH. CO SIĘ DZIEJE Z ULUBIEŃCEM WIDZÓW

Może zainteresuje Cię to: SERIALOWY WALDEK KIEPSKI ROZWODZI SIĘ Z ŻONĄ. AKTOR ZŁOŻYŁ NA PARTNERKĘ ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY

Portal "Życie" poleca: PAWEŁ DOMAGAŁA OBCHODZI 36. URODZINY. JAK ZMIENIAŁ SIĘ PRZEZ LATA