Paweł Domagała urodził się 19 stycznia 1984 roku we Wrocławiu. Liceum Ogólnokształcące skończył jednak w Radomiu. Następnie rozpoczął studia na Akademii Teatralnej w Warszawie. Do tej pory współpracował z wieloma teatrami, w tym między innymi ze słynnym Teatrem Kwadrat, a jego role pozostały na długo w pamięci widzów. Grał także w serialach i na dużym ekranie, a od pewnego czasu realizacuje się również jako wokalista.

Artysta jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Jego żoną jest koleżaka po fachu, Zuzanna Grabowska, córka Andrzeja Grabowskiego. Para wychowuje dwie córki: Hannę i Basię. Paweł Domagała obchodzi dziś 36. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy zdjęcia przedstawiające, jak zmieniał się na przestrzeni lat.

Paweł Domagała zagrał na małym i dużym ekranie

Paweł Domagała jako aktor dał się poznać szerokiemu gronu widzów. Od wielu lat jest związany z teatrem, jednak najbardziej znany jest ze swoich ról w serialach i komediach romantycznych.

Do tej pory występował między innymi na deskach Teatru Montownia, Teatru Polonia, Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu czy wspomnianego wyżej Teatru Kwadrat.

Aktor zagrał także w kilkunastu serialach. Były to między innymi "Plebania", "Niania", "Na dobre i na złe", "Kryminalni", "Barwy szczęścia", "Świat według Kiepskich", "Pawo Agaty" czy "Prosto w serce".

Największą sympatię wzbudził jednak odgrywając rolę Krzysztofa Małeckiego, byłego męża Igi w produkcji TVP "O mnie się nie martw". W jednym z wywiadów zdradził, że uwielbia wcielać się w tą postać, ponieważ twórcy serialu pozwoli mu ją współtworzyć.

Scenariusz traktuję jak trampolinę, a reszta dzieje się intuicyjnie. Ale to nie jest nagła iluminacja, pracuję nad tą rolą też w domu. Na planie często improwizuję, a inni aktorzy całkowicie w to wchodzą! Razem wymyślamy różne rzeczy
- mówił.

Z kolei na dużym ekranie można było zobaczyć Pawła Domagałę w filmach "Planeta singli", obu częściach "Wkręceni", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Serce nie sługa" czy "Gotowi na wszystko. Exterminator".

Kariera muzyczna Pawła Domagały

Jak się okazuje, aktorstwo to nie jedyny talent Pawła Domagały. Artysta w kwietniu 2016 roku rozpoczął karierę muzyczną wydając swój pierwszy singiel "Jestem tego wart". Kilka miesięcy później ukazał się jego album studyjny "Opowiem ci o mnie".

Kolejny album "1984" wyszedł w 2018 roku, który okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Największym jego przebojem stał się utwór "Weź nie pytaj". Aktualnie piosenka ma ponad 114 milionów wyświetleń na YouTubie.

Zobacz także: W TEJ RODZINIE NIE BRAKUJE ZNANYCH OSÓB. KIM SĄ NAJBLIŻSI ANDRZEJA GRABOWSKIEGO

Może zainteresuje Cię to: ROKSANA WĘGIEL SKOŃCZYŁA 15 LAT. Z TEJ OKAZJI PRZYJACIELE PRZYGOTOWALI DLA NIEJ WYJĄTKOWĄ NIESPODZIANKĘ

Portal "Życie" informował o: UCZESTNIK "THE VOICE KIDS" ZAŚPIEWAŁ HIT ZBYSZKA WODECKIEGO. WZRUSZENIE ODBIERA MOWĘ