Księżna Diana była "Królową ludzkich serc". Takiej sympatii nie zdobyła Meghan. Kobieta ma tylu zwolenników, co przeciwników. Choć te dwie kobiety, są na pozór tak różne, jest coś, co je łączy.

Meghan Markle podzieli los księżnej Diany

W mediach ciągle toczą się gorące dyskusje na temat decyzji księcia Harrego i Meghan Markle. Pojawiła się pewna teoria, która mówi, że żona Harrego podzieli los księżnej Diany. Jaki?

Jak się okazuje, Meghan Markle może, tak samo jak jej teściowa, księżna Diana, stracić tytuł szlachecki.

Nie jest tajemnicą, że życie księżnej Diany nie było usłane różami. Lady Di tkwiła w nieszczęśliwym małżeństwie. Rozwód na jaki zdecydowała się para, wcale nie przyniósł księżnej spokoju.

Kobieta straciła tytuł szlachecki, a krótko po tym zginęła w wypadku samochodowym. Co ciekawe, teoria jaką przyjęły media zakłada, że Meghan Markle również zostanie pozbawiona szlacheckiego tytułu i nie będzie już księżną Sussex.

Nie wszystkie media twierdzą tak samo. Jak zaznaczyło BBC News, Meghan i Harry, póki co zachowają swoje tytuły. Jak będzie później, nie wiadomo.

Harry i Meghan długo podejmowali decyzję

Decyzja o odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej księcia Harry'ego i księżnej Meghan nie była łatwa. Meghan i Harry już od jakiegoś czasu nie potrafili znaleźć porozumienia z członkami królewskiej rodziny.

Nikt jednak nie mógł przewidzieć tego, że para zdecyduje się na tak radykalne kroki. Ich odejście już zostało określone mianem skandalu.

Do tej pory z decyzją wnuka nie może pogodzić się też królowa Elżbieta II. Monarchini szczególnie ubolewa nad tym, iż o planach księcia Harry'ego dowiedziała się praktycznie jako ostatnia.

To nie była łatwa decyzja

W oficjalnym oświadczeniu o rezygnacji, książę Harry i księżna Meghan przyznali, iż to nie była łatwa decyzja. Dodali również, że ich odejście z członkostwa, nie oznacza tego, że nie będą wspierali reszty brytyjskiej rodziny.

"Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji zdecydowaliśmy się na zmianę w tym roku, rozpoczęcie odgrywania nowej roli w tej instytucji (rodzinie królewskiej)."

"„Zamierzamy wycofać się jako 'starsi' członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość Królową. Z Państwa zachęty, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani do dokonania tej zmiany.”

Para książęca chce być niezależna finansowo

Książę Harry i księżna Meghan zdecydowali, że chcą być niezależni finansowo i nie będą już utrzymywać się z pieniędzy brytyjskich podatników. Ponadto książęca para poinformowała, że planuje zmienić miejsce zamieszkania.

Małżonkowie zdecydowali, że będą przebywać na zmianę w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych.

"Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Ojczyzny i naszych mecenasów. Ta równowaga pozwoli nam wychować naszego syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej.”

"chcą mieć ciastko i zjeść ciastko"

Co ciekawe, książęca para nie zamierza rezygnować przywilejów. Para w dalszym ciągu chce mieszkać w podarowanym im w prezencie ślubnym przez Elżbietę II - Frogmore Cottage, pragną także zachować szlacheckie tytuły.

Jak podsumowała decyzję księcia i księżnej Sussex autorka książek biograficznych o członkach brytyjskiej rodziny królewskiej - Ingrid Seward

- Chcą zachować swój królewski status, profity i przywileje, ale nie nudne obowiązki, takie jak otwarcie fabryki w Scunthorpe lub wizyta w szpitalu w Surrey – wyznała w wywiadzie dla The Sun.