Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla nas już od 28 lat. Jego twarzą i głową jest Jerzy Owsiak. Jak mówi powiedzenie, każdą głową kreci szyja, tak jest w przypadku Owsiaków. Szyją Jurka jest jego żona Lidia.

Kim jest Lidia-Niedźwiedzka Owsiak?

Dzidzia- bo tak zwraca się do żony Jurek Owsiak jest jego partnerką od ponad 40-stu lat. Para poznała się w liceum. Jak mówi sam Jurek, to dzięki niej zrozumiał, że najwyższy czas się ustatkować.

Lidia Niedzwiecka-Owsiak jest sercem w organizmie fundacji. Na co dzień kobieta jest członkiem zarządu i dyrektorem medycznym fundacji. Nieprzerwanie od 28 lat dba o to, by wszystko działało w niej jak należy.

Oprócz tego, Lidia monitoruje także wszystkie współpracujące z WOŚP szpitale pediatryczne, dzięki czemu na „własne oczy” może obserwować to, jak bardzo potrzebna jest praca fundacji.

Lidia Niedźwiecka-Owsiak doceniona w kategorii Kobiety Roku Twojego Stylu

Działalność, stojącej w cieniu męża - Lidii Niedźwieckiej-Owsiak została doceniona. Kobietę wyróżniono w 2017 roku. Lidia otrzymała nominację w kategorii Kobiety Roku Twojego Stylu.

To bardzo ważne odznaczenie. Do tej pory nagroda trafiała w ręce wielkich kobiet m.in. były to: Jolanta Kwaśniewska, Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Martyna Wojciechowska czy Dorota Wellman.

Jak podaje „Viva”, nagroda otrzymana przez Lidię Niedźwiecką-Owsiak, miała być dedykowana wszystkim niezależnym i silnym kobietom. Podczas swojego przemówienia, kobieta mówiła:

Przede wszystkim tym, które walczą o prawa kobiet, które na co dzień zajmują się swoimi chorymi, niepełnosprawnymi dziećmi, co w polskiej rzeczywistości jest niezwykle trudne.

Dla mnie te kobiety są bohaterkami każdego dnia. Dedykuję ją wszystkim kobietom, które są odważne i wspólnie ze swoimi mężami czy partnerami, podejmują działalność, wspomagają innych i razem osiągają swoje sukcesy, małe i wielkie. XXI wiek to wiek kobiet”

Lidia jest częścią WOŚP

Podczas swojego przemówienia, Lidia Owsiak wspomniała o mężu i organizowanej przez nich od 26 lat akcji WOŚP.

„To niesamowite uczucie, jestem bardzo wzruszona, zdenerwowana i szczęśliwa. Oboje z Jurkiem nie wyobrażaliśmy sobie te czterdzieści parę lat temu, od kiedy jesteśmy razem, a od 26 lat na pewno, że tak potoczą się nasze losy. Jurkowi udało się stworzyć fantastyczną Fundację.

I chyba nie przypuszczał, że w ten sposób stworzy też dla mnie nieprawdopodobnie fantastyczną przestrzeń, w której mogę się realizować, podejmować bardzo ważne i potrzebne działania na rzecz drugiego człowieka, które są ogromnym sensem mojego życia.

Chciałabym podziękować wszystkim Polkom i Polakom, którzy okazują nam zaufanie i z roku na rok coraz hojniej zasilają konto WOŚP i w ten sposób pozwalają nam na coraz większe działania”, dodała.

Zobacz także: OTO LISTA NOMINOWANHYCH DO PLEBISCYTU TELEKAMERY 2020. SĄ NIESPODZIANKI

Może zainteresuje Cię to: JEŚLI NIE DO PUSZKI, TO JAK? SPOSOBY, ABY WESPRZEĆ WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY