Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa akcja charytatywna w Polsce organizowana od blisko 30 lat. Na czele fundacji, która organizuje to wydarzenie stoi Jurek Owsiak. Każdego roku wyznaczany jest inny cel zbiórki związany z wyposażeniem szpitali w sprzęt ratujący życie, w szczególności dla najmłodszych pacjentów. Tym razem pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu potrzebnego do specjalistycznych operacji u dzieci. Przez cały dzień można oglądać realcję z wydarzenia na żywo. Tam też na bieżąco aktualizowana jest suma zebranych datków. Krótko po godzinie 15:00 ogłoszono, że zebrano już na koncie WOŚP ponad 24 miliony złotych.

W akcji bierze udział tysiące wolontariuszy, którzy zbierają datki do puszki na ulicach. Niektórzy nie są jednak świadomi, że istnieją również inne sposoby, aby wesprzeć zbiórkę. Co więcej okazuje się, że nie trzeba nawet wychodzić z domu. Dla osób, które planują niedzielę w łóżku z pewnością jest to dobra alternatywa.

W tym roku finał WOŚP będzie różnił się od pozostałych

W tym roku finał WOŚP będzie inny niż w poprzednich latach. Wszystko za sprawą wydarzeń, które rozegrały się rok temu. W związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci Pawła Adamowicza, "Światełko do nieba" obędzie się w innym miejscu. Przypominamy, że prezydent Gdańska zmarł 15 stycznia 2019 roku, po ataku nożownika z dnia poprzedniego, do którego doszło właśnie podczas odliczania.

Według tradycji pierwsze "światełko" wypuszczone jest zawsze w Warszawie. Tym razem jednak Jurek Owsiak zapowiedział, że finał rozpocznie się równo o 20:00, najpierw w Gdańsku, a dopiero potem w Warszawie. W ten sposób chce upamiętnić zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza.

Jakie są sposoby, aby wesprzeć WOŚP?

Wrzucić datek do puszki. Liczy się takża złotówka!

Najbardziej popularną formą wsparcia WOŚP jest wrzucenie datku do puszki. W polskich miastach od rana zbiera je tysiące wolontariuszy na ulicach. Chętnie osoby mogą przekazać dowolną kwotę. Warto wiedzieć, że każda złotówka ma duże znaczenie. Zebrane pieniądze z puszek to jednak tylko część kwoty, która zostanie przekazana na pomoc chorym dzieciom.

Wpłać datek przez internet

Dla tych, którym zależy na prostym i szybkim sposobie wsparcia WOŚP dobrym rozwiązaniem jest wpłata przez internet. Za pomocą specjalnego formularza można przekazać dowolnie wybraną kwotę. Podobnie jak w przypadku puszek wysłać można nawet symboliczną złotówkę. Nawet jeśli wydaje się to niewiele, to warto mieć na uwadze, że przy milionie osób to będzie już milion złotych dla potrzebujących.

Wyślij specjalnego SMS-a

Mimo, że w przypadku wysyłki SMS-a nie ma możliwości ominięcia podatku, to jednak najpopularniejsze sieci komórkowe: Play, Plus, Organe i T-mobile zadeklarowały przekazanie swojego przychodu na wsparcie zbiórki. Kosz takiego SMS-a wynosi 6,15 z VAT czyli 5 złotych netto. Aby pomóc wystarczy wpisać w treści SERCE i wysłać na numer 75565. Dużą zaletą jest to, że można to zrobić w każdym miejscu niezależnie od pory.

Wylicytuj przedmiot na aukcji

Kolejnym sposobem, aby przekazać darowiznę są aukcje. Co roku pozwalają one zebrać pokaźną sumę. Przedmioty wystawiane są zarówno przez organizatorów, jak i polskich celebrytów. Często umożliwiają oni wylicytowanie swoich kultowych strojów lub innych rzeczy, a nawet spotkań z nimi. Wszystkie aukcje dostępne są na stronie Allegro. Zebrana suma zostanie przekazana na konto WOŚP.

Idź na zakupy

Wiele sklepów, podczas trwania zbiórki WOŚP decyduje się przekazać kilka procent ze sprzedaży na wsparcie inicjatywy. Wśród nich jest popularna sieciówka odzieżowa H&M, która zadeklarowała 5% z zysku za zakup karty upominkowej od 12 stycznia. Możliwość pomocy przy okazji zakupów w wielu polskich sklepach oferuje także platforma FaniMani.pl.

Przekaż 1% podatku

Kolejnym sposobem, aby pomóc jest przekazanie 1% podatku. Aby to zrobić wystarczy zapoznać się z instrukcją podaną na oficjalnej stronie WOŚP.

Stwórz własną zbiórkę

Wsparcie WOŚP można okazać nie tylko licytując przedmioty, ale też wystawiając własne lub zakładając zbiórkę. W przypadku aukcji wystarczy założyć konto na Allegro i wystawić dowolny przedmiot ustawiając określoną cenę wywoławczą. Z kolei zbiórkę najłatwiej przeprowadzić korzystając z profilu na Facebooku.

Może zainteresuje Cię to: "ŚWIATEŁKO DO NIEBA" BĘDZIE MIAŁO INNY WYMIAR. TRZEBA PAMIĘTAĆ O TYM, CO NAPRAWDĘ ŁĄCZY LUDZI

Polecamy także: DZIĘKI TAKIM HISTORIOM WSPARCIE DLA WOŚP WCIĄŻ ROŚNIE. KAŻDY MA SZANSĘ POMÓC I STAĆ SIĘ CZŁONKIEM ORKIESTRY

Portal "Życie" informował o: DWA MILIONY POLAKÓW NIE MUSZĄ PŁACIĆ PODATKÓW. CO TRZEBA ZROBIĆ, BY Z TEGO SKORZYSTAĆ