Zwolnienie z podatków jest jednym z udogodnień, które zaproponował obecny rząd jeszcze za poprzedniej kadencji. Jak podaje Rada Ministrów, okazuje się, że aż 2 miliony Polaków mogą nie odprowadzać podatków. Co trzeba zrobić?

Nowe rozwiązanie zostało wprowadzone, by ułatwić młodym Polakom wejście na rynek pracy. Dzięki tzw. zerowemu PITowi 2 miliony osób otrzymają całą wypłatę na konto, bez konieczności odprowadzania podatków na rzecz państwa.

Istnieje kilka warunków, które należy spełnić, by móc skorzystać ze wspomnianych preferencyjnych warunków.

Najistotniejszym z nim jest kryterium wiekowe. Osoba, która może skorzystać z ulgi podatkowej, nie może mieć więcej niż 26 lat. Jeśli spełni się ten najważniejszy warunek, należy zwrócić uwagę również na pozostałe. Wspomniany zerowy PIT przysługuje jedynie tym, którzy pracują na umowę o pracę lub umowę-zlecenie.

To oznacza, że każdy młody Polak prowadzący firmę, zatrudniony na umowie o dzieło lub innych warunkach wciąż będzie musiał opłacać podatki.

Ponadto istnieje istotny warunek dotyczący wysokości pensji. Maksymalnym dochodem, który obowiązuje zerowy PIT, jest 85 528 złotych.

Program, który zwalnia miliony Polaków z konieczności odprowadzania podatków od wynagrodzenia, został wprowadzony w sierpniu 2019 roku. W momencie jego wejścia w życie kwota graniczna wynosiła 35 636 złotych. Istotny jest także fakt, że ulga, choć zwalnia z konieczności płacenia podatków, nie zwalnia z opłacania składek na ZUS oraz NFZ.

Właśnie przez konieczność płacenia składek na NFZ i ZUS nie można powiedzieć, że osoby młode otrzymują pensję brutto na konto. Ten, kto w 2019 roku na umowie miał zapisane wynagrodzenie w wysokości 2250 zł brutto miesięcznie, otrzymywał 1766 zł na rękę – to więcej o 133 zł niż osoby, które nie mogły skorzystać z zerowego PITu.

Przypomnij sobie o… ROBERT BIEDROŃ WZIĄŁ ŚLUB? INTRYGUJĄCA WYPOWIEDŹ JEGO PARTNERA KRZYSZTOFA ŚMISZKA

Jak informował portal Życie: POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ ZA PRĄD, ALE PAŃSTWO OBIECUJE DOPŁATY. ILE BĘDĄ WYNOSIĆ I KIEDY MOŻNA SIĘ ICH SPODZIEWAĆ

Portal Życie pisał również o… TERESA LIPOWSKA TRAFI DO DOMU OPIEKI? SZCZERE WYZNANIE GWIAZDY M JAK MIŁOŚĆ. „STAROŚĆ BĘDĘ SPĘDZAŁA TUTAJ”