Jerzy Owsiak od prawie trzech dekad zajmuje czołowe miejsce w Fundacji. Obserwując czego udało się dzięki niej dokonać, można uwierzyć, że cuda się zdarzają. Orkiestra gra na całym świecie, Prowadzone są zbiórki pieniędzy, aukcje charytatywne, organizowane występy, koncerty. Początek stycznia to czas, w którym wszyscy jednoczą się dla słusznej sprawy.

W większości szpitali w Polsce urządzenia z serduszkiem pomagają ratować zdrowie i życie dzieci i dorosłych. Dzięki takim wymiernym efektom ludzie wiedzą, że dokładanie się choćby niewielkim groszem, do puszki, służy im samym.

Wiele jest historii, które pokazują jak ważną funkcję pełni w tej chwili Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jedną z nich jest przyjście na świat Lilianki, która urodziła się w 22. tygodniu ciąży, ważyła wtedy 450g.

Zarówno dla lekarzy, jak i pielęgniarek oraz rodziców była jasne, że dziewczynka nie ma żadnych szans na samodzielne przeżycie i potrzebuje specjalistycznej pomocy. A nawet jeśli ona nastąpi, nie ma pewności czy dziewczynka przeżyje. Rodzice dowiedzieli się, że dzieci urodzone tak wcześnie odchodzą w ciągu kilku kolejnych dni. Jeśli Lilianka przeżyje, będzie to pierwszy taki przypadek w polskiej medycynie.

I tak się stało. Dzięki wyposażeniu szpitala w sprzęt przekazany przez WOŚP, dziewczynka miała szansę na prawidłowy rozwój. Została podłączona do respiratora, który podtrzymywał jej funkcje życiowe wykonując 800 oddechów na minutę. Skóra dziecka potrzebowała miesiąca, aby w pełni się ukształtować. Przez trzy miesiące dziewczynka przebywała w najnowocześniejszym inkubatorze.

Personel szpitala, rodzice i najbliższa rodzina Lilianki są przekonani, że szansę na życie dostała dzięki wsparciu polskiej służby zdrowia przez WOŚP:

- My dziękujemy nie tylko Jurkowi Owsiakowi, ale całej fundacji WOŚP. Bo przecież to mnóstwo ludzi, którzy na to wszystko pracują – ze wzruszeniem wyznaje mama dziewczynki.

Przypomnij sobie o… ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ROZSZERZONY NA KOLEJNE SKLEPY? W TEJ SYTUACJI W NIEDZIELE PRAKTYCZNIE NIC NIE BĘDZIE CZYNNE

Jak informował portal Życie: WIZERUNEK LECHA KACZYŃSKIEGO POJAWI SIĘ NA BANKNOTACH? „KAŻDE UPAMIĘTNIENIE TAK WIELKIEGO CZŁOWIEKA JEST GODNE”

Portal Życie pisał również o… „ZNÓW UMIEM JUŻ CHODZIĆ”. NAJNOWSZE WIEŚCI O STANIE ZDROWIA TOMASZA LISA. CZY DZIENNIKARZ WRÓCI DO PEŁNI ZDROWIA