Kolejni majętni Polacy dokładają swoją cegiełkę do walki z koronawirusem. Do grona takich osobistości jak Dominika Kulczyk, Kuba Błaszczykowski czy Lewandowscy, dołączyli także państwo Starakowie. Anna i Jerzy Starakowie przekazali na walkę z pandemią blisko 7 000 000 zł!

Starakowie pomagają w walce z koronawirusem. Przekazali aż 7 000 000 zł

Jerzy Starak jest jednym z najbogatszych Polaków. Jak podaje magazyn „Viva”, biznesmen zdecydował się przekazać aż 7 000 000 zł na zakup respiratorów. To właśnie one są najbardziej potrzebne w polskich szpitalach.

„Zdrowie Polaków to dla nas sens całej pracy i działania. Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność. Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe - mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju. Jednocześnie, Polpharma za swój priorytet uznaje zapewnienie bezpieczeństwa lekowego Polaków – pozostajemy w tej kwestii w stałym kontakcie z rządem”, powiedział Jerzy Starak.

Jerzy Starek podkreślił również to, że w aktualnej sytuacji zdobycie respiratorów jest ogromnym wyzwaniem. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem trafią one do polskich szpitali w połowie kwietnia.

Wspaniały gest państwa Staraków. Dzięki nim do polskich szpitali trafi sto respiratorów

Dodał również, że w obecnej sytuacji z pandemią, zakup sprzętu jest największym wyzwaniem. Trafi on do placówek w połowie kwietnia. Ale zarówno on jak i Polpharma będą wspierać służby.

„W obecnej sytuacji walki z pandemią na świecie, sam zakup sprzętu jest potężnym wyzwaniem. W ramach projektu realizowanego przez Polpharmę, udało się już podpisać kontrakty i dokonać zapłaty na dostawę 90 respiratorów. Pierwsze 40 sztuk powinno być dostarczone do Polski w połowie kwietnia, kolejne 50 – pod koniec kwietnia. Sprzęt ma zatem trafić do szpitali w okresie, w którym spodziewane jest najwyższe zapotrzebowanie ”, powiedział.