Na koniec 2019 roku papież Franciszek po odprawieniu nieszporów w bazylice watykańskiej wyszedł na plac Świętego Piotra, aby zobaczyć tamtejszą szopkę. Z tej okazji zgromadziło się tam setki ludzi. Biskup pobłogosławił ich i wspólnie złożyli sobie noworoczne życzenia.

Kobieta szarpnęła papieża Franciszka za rękę

Papież Franciszek podszedł do wiernych, aby ścisnąć wyciągnęte w jego stronę dłonie. W pewnym momencie odwrócił się i miał iść dalej, kiedy nagle jedna z wiernych chwyciła go za rękę i przyciągnęła do siebie. Szarpnięcie kobiety wyraźnie zabolało biskupa. Uderzył ją w rękę i uwolnił się z ucisku, a następnie zdenerwowany oddalił się.

W środę po południu papież Franciszek wróćił się do wiernych przez modlitową Anioł Pański.

"Wiele razy tracimy cierpliwość, przepraszam za zły przykład wczoraj."

Papież Franciszek nie życzy sobie całowania go w pierścień

To nie pierwszy raz, kiedy uwagę zwraca nietypowe zachowanie papieża. W ostatnim czasie jedno z takich miało miejsce podczas wizyty we włoskim Loreto.

Fragment nagrania z tego wydarzenia opublikowano w internecie, a filmik bardzo szybko zdobył ogromną popularność. Papież po kolei witał się z każdym podchodzącym. Ściskał dłonie, ale nie pozwalał pocałować pierścienia. Gwałtownym ruchem odsuwał swoją dłoń za każdym razem, kiedy wierni przyklękali, aby to zrobić.

Całowanie pierścienia Rybaka to wielowiekowa tradycja będąca symbolem władzy papieskiej. Od XIII wieku pierścieniem tym sygnowane są mniej oficjalne dokumenty czy prywatna korespondencja.

Zachowanie papieża Franciszka wywołało sporą burzę wśród internautów. W późniejszym czasie rzecznik Watykano powiedział, że powodem były względy higieniczne.

Może zainteresuje Cię to: PAPIEŻ OGŁOSIŁ DECYZJĘ, KTÓRA NA ZAWSZE ZMIENI OBLICZE KOŚCIOŁA. KSIĘŻA STRACĄ IMMUNITET, NIE WSZYSTKO BĘDZIE MOŻNA OBJĄĆ "TAJEMNICĄ PAPIESKĄ"

Polecamy także: TO MOŻE BYĆ KOLEJNA PIELGRZYMKA PAPIEŻA FRANCISZKA DO POLSKI. ŻYCZLIWIE PRZYJĄŁ ZAPROSZENIE DO SZCZEGÓLNEGO MIASTA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: NIEPRAWDOPODOBNE ODKRYCIE W KOŚCIELE W GDAŃSKU. ODNALEZIONO DROGOCENNY ZABYTEK ZAGINIONY OD II WOJNY ŚWIATOWEJ