Boże Narodzenie jest tuż za rogiem. W tym najważniejszym dla katolików czasie nie mogło zabraknąć życzeń od papieża Franciszka. Duchowny w niedzielę (22 grudnia) w Watykanie wygłosił apel do wiernych.

Papież Franciszek znany jest z tego, iż w jego duszpasterskiej posłudze największe znaczenie ma miłość do bliźniego. Duchowny niejednokrotnie podkreślał, że najważniejszy jest drugi człowiek, niezależnie od tego, jaki jest i co posiada.

Głowa Kościoła w swoich słowa często nawiązuje do tego, by poskromić w sobie nienawiść i brak tolerancji w stosunku do innych. Tylko szacunek i wzajemna życzliwość jest drogą do prawdziwego pojednania.

Co papież Franciszek radzi wiernym?

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia również nie mogło zabraknąć takiego apelu. Jak donosi portal "Niezależna.pl", na placu Św. Piotra papież Franciszek kierował do zgromadzonych takie słowa:

"Za trzy dni będzie Boże Narodzenie, a ja kieruję myśli zwłaszcza ku rodzinom, które połączą się w te dni świąt, ci, którzy mieszkają daleko od rodziców, wyruszają w drogę i wracają do domu, rodzeństwo chce się spotkać."

Duchowny złożył wiernym życzenia, wyrażając nadzieję, iż tegoroczne święta będą momentem pojednania oraz czasem wyrażania miłości i wdzięczności bliskim. Ponadto podkreślił również istotę pomocy dla bliźnich.

Papież Franciszek dodał, że w tym szczególnym czasie pomocy potrzebuje wiele osób. Nie warto więc przechodzić obojętnie obok tych, którzy nas wołają. Bowiem Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy szczególnie powinnismy dzielić się dobrem z innymi.

"Niech Boże Narodzenie będzie dla wszystkich okazją do braterstwa, wzrostu w wierze i gestów solidarności wobec potrzebujących."

Papież Franciszek odniósł się także do osób walczących o poprawę klimatu i mieszkających na skażonych terenach Włoch:

"Szczególnie pozdrawiam delegację włoskich obywateli, którzy mieszkają na poważnie zanieczyszczonych terenach i zabiegają o lepszy stan środowiska i słuszną ochronę zdrowia".

Miejmy nadzieje, że słowa papieża Franciszka się spełnią, a święta przebiegną bez kłótni i wzajemnej wrogości.

Warto sobie przypomnieć...PAPIEŻ OGŁOSIŁ DECYZJĘ, KTÓRA NA ZAWSZE ZMIENI OBLICZE KOŚCIOŁA. KSIĘŻA STRACĄ IMMUNITET, NIE WSZYSTKO BĘDZIE MOŻNA OBJĄĆ "TAJEMNICĄ PAPIESKĄ"

Portal "Życie" pisał: ZAROBKI PRACOWNIKÓW W POLSCE BĘDĄ JAWNE? PRZEŁOMOWE ZMIANY W KODEKSIE PRACY

Informował również...NIE BĘDZIE PODWYŻEK CEN WIELU POPULARNYCH PRODUKTÓW. SENAT POWIEDZIAŁ DOŚĆ