"Eurowizja 2020" odbędzie się w maju. Od października wiadomo już, że Polska weźmie udział w tym międzynarodowym konkursie. Dotychczas jednak nie znano polskiego reprezentanta. Ostatnio szczegóły wyboru naszego kandydata zdradziła Telewizja Polska.

Jak wynika z decyzji TVP, reprezentantem naszego kraju na "Eurowizji 2020" zostanie zwycięzca "Szansy na sukces". W regulaminie programu można przeczytać, iż kandydat będzie wybrany spośród uczestników trzech odcinków show.

Jak zostanie wyłoniony zwycięzca?

W każdym z odcinków pojawi się inny artysta, który wyłoni osobą o największym talencie. Troje zwycięzców przejdzie do finału eliminacji. Jak podaje "Plejada" w regulaminie zawarto też jeden dość kontrowersyjny punkt.

Okazuje się, że Telewizja Polska może zaprosić do udziału w finale programu jednego dodatkowego uczestnika. Taka decyzja wydaje się nieco kontrowersyjna.

"Producent zastrzega sobie możliwość przyznania tzw. Złotego Biletu, czyli prawa uczestnictwa w finale. Osoba, która otrzyma "Złoty Bilet", weźmie udział w odcinku razem z trójką wyłonionych finalistów. "Złoty Bilet" może być przyznany każdej osobie spełniającej warunki zasad uczestnictwa w konkursie Eurowizja 2020."

Zwycięzca ma zostać wybrany decyzją jury oraz przewagą SMS-ową.

Regulamin postępowania konkursowego mającego na celu wyłonienie uczestnika Konkursu Piosenki Eurowizja 2020 w audycji Telewizji Polskiej „Szansa na Sukces. Eurowizja 2020”😉

Gepostet von Szansa na sukces am Mittwoch, 1. Januar 2020

Co na to internauci?

Decyzja Telewizji Polskiej podzieliła internautów. Jednych cieszy to, iż nasza kraj będzie reprezentowała osoba spoza show-biznesu. Innych martwi brak doświadczenia i to, iż taka forma wyboru po prostu się nie sprawdzi.

Większość jest jednak zgodna, co do tego, że prawdziwy talent obroni się sam i nie ma znaczenia, czy nasz reprezentant będzie posiadał status gwiazdy, czy też nie.

Przypomnij sobie o: ZWYCIĘŻCZYZNI EUROWIZJI ODWOŁUJE WSZYSTKIE KONCERTY W POLSCE. CO STOI ZA JEJ DECYZJĄ

Jak informował portal "Życie": SĄ WYNIKI TEGOROCZNEGO "EUROVISION TOP 250". INTERNAUCI GŁOSOWALI TAKŻE NA POLAKÓW. KTÓRE UTWORY ZNALAZŁY SIĘ NA TEJ LIŚCIE

Portal "Życie" pisał również...Z TEGO ŚMIEJE SIĘ CAŁA POLSKA. NIEBYWAŁE, GDZIE GRAFICY TVP PRZENIEŚLI WIRTUALNIE PREZENTERKĘ