Konkurs zorganizowało internetowe ESC Radio, które sporządziło ranking największych przebojów Eurowizji. Na ulubione utwory mogli głosować internauci, którzy spośród 250 utworów, wybrali 10.

Na zwycięzcę głosowali Internauci

Utwory ze ścisłej 10 oceniane były na takich samych zasadach jak te eurowizyjne. Internauci mogli oceniać je następująco: 12 punktów dla najlepszego utworu, 10 pkt dla drugiego miejsca, 8 dla trzeciego itd.

Wyniki konkursu przedstawiono w sylwestra. Słuchacze ESC Radio mieli okazje przesłuchać wszystkich 250-ciu utworów, puszczanych w kolejności od ostatniego – 250 miejsca do pierwszego.

Wśród 250 utworów, trzy pochodziły z Polski

Na liście 250 najlepszych utworów nie zabrakło Polaków. Na 119 pozycji znalazła się Edyta Górniak ze swoim utworem "To nie ja!", który podczas Eurowizji w 1994 roku, zajął drugie miejsce.

Na 156 miejscu znalazł się zespól Tulia i ich "Fire of Love (Pali się"). Prawdziwym hitem okazał się Michał Szpak, którego utwór znalazł się na 48 miejscu w rankingu. Na utwór, który otrzymał 1066 punktów, głosowało 131 internautów, z czego ponad połowa nagrodziło go 12 punktami!

Przypomnij sobie o… MICHAŁ SZPAK PO RAZ PIERWSZY PUBLICZNIE POKAZAŁ SIĘ ZE SWOJĄ MIŁOŚCIĄ!

Portal Życie pisał również o… TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. KOLEJNY KRAJ MOŻE OPUŚCIĆ UNIĘ EUROPEJSKĄ