Aktualnie szacowana długość życia Polaków staje się coraz wyższe. Mężczyźni żyją średnio 74 lata, zaś kobiety – 82. Jednak wiele osób osiąga sporo wyższy wiek. Wiele gwiazd ma już ponad 90 lat i nierzadko wciąż są zdrowe i mają masę energii.

Najstarsze polskie gwiazdy

Do najstarszych polskich gwiazd można zaliczyć m.in. 99-letniego Witolda Sadowego, publicystę teatralnego, który wciąż bywa na medialnych wydarzeniach.

Kolejnym przykładem gwiazdy-seniora jest Barbara Krafftówna. Mimo podeszłego wieku – ma już 91 lat – dalej można ją spotkać na premierach. Warto nadmienić, że wciąż jest aktorką teatralną – można obejrzeć jej kreacje w Och-Teatrze.

Franciszek Pieczka to 91-letni aktor. Jak sam mówi, nie zaprzestanie wykonywania zawodu, dopóki zdrowie mu na to pozwala.

Kolejnym przykładem może być Maria Koterbska, 95-letnia piosenkarka, znana m.in. z przeboju „Serduszko puka w rytmie cza-cza”. Jej debiut miał miejsce w 1949 roku, a okres największej sławy to lata 50. i 60. XX wieku.

Wspomniana już Barbara Krafftówna to aktorka, którą młodsze pokolenie może znać m.in. z seriali „M jak miłość” i „Niania”. Starsi widzowie zapewne pamiętają jej kreację Honoraty z „Czterech pancernych i psa”.

Franciszek Pieczka grał Gustlika w serialu „Czterej pancerni i pies”, a z nowszych produkcji – występował m.in. w serialu „Ranczo”.

Do niedawna do tego zacnego grona można było zaliczyć 96-letniego Adama Słodowego. Niestety, znany z programu „Zrób to sam” twórca niedawno odszedł.

Emil Karewicz to 96-letni aktor, obecnie emerytowany. Grał w teatrach oraz filmach – m.in. „Krzyżakach”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”.

Kolejnym przykładem znanego seniora jest aktor oraz publicysta teatralny, Witold Sadowy. Znany jest m.in. z „Expressu Wieczornego”. Od 1989 roku przebywa na emeryturze.

Przypomnij sobie o… SETKI TYSIĘCY PRALEK DO WYMIANY, MOGĄ WYWOŁAĆ POŻAR. OTO OFICJALNY KOMUNIKAT PRODUCENTA

Jak informował portal Życie: TRZYNASTKI NIEBAWEM TRAFIĄ DO EMERYTÓW. ABY OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE, NALEŻY ZŁOŻYĆ SPECJALNY WNIOSEK

Portal Życie pisał również o… GIS OSTRZEGA PRZED JEDZENIEM JAJEK TEJ POPULARNEJ MARKI. W WIELU PARTIACH WYKRYTO SALMONELLĘ