Whirlpool to duży amerykański producent pralek. Teraz firma zaalarmowała, że przez błąd, który ma w sobie kilkaset tysięcy pralek, może dojść do pożaru. By wyeliminować zagrożenie, producent będzie musiał przyjąć urządzenia do fabryki i naprawić.

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich pralek na terenie Wielkiej Brytanii, które zostały sprzedane między październikiem 2014 a lutym 2018 roku. Wyniki sprzedażowe wskazują, że błąd ten dotyczy 519 tysięcy urządzeń. Firma deklaruje, że naprawi urządzenia w styczniu.

Co jest przyczyną zagrożenia?

Okazuje się, że problemem jest mechanizm zamykający bęben pralki, który w efekcie może się rozgrzać i w najlepszym wypadku sprawić, że pralka się otworzy, w najgorszym zaś – spowodować pożar.

Wielu użytkowników pralek popularnego producenta jest zbulwersowanych taką sytuacją, szczególnie tuż przed świętami. W mediach społecznościowych dzielą się swoimi pełnymi oburzenia opiniami o samych urządzeniach oraz producencie. Tym bardziej, że Whirlpool deklaruje naprawę pralek dopiero w styczniu, a do tego czasu zaleca wyłączenie ich z prądu.

Ten problem występuje w pralkach Hotpoint oraz Indesit, które produkuje Whirlpool. Jak informuje organizacja dbająca o prawa konsumentów w Wielkiej Brytanii, klienci będą mieli prawo do żądania odszkodowania ze względu na fakt, że będą zmuszeni korzystać z publicznych pralni.

Jeśli znajdą się klienci, którzy wciąż będą używać wadliwych pralek, zostali poproszeni o pranie w temperaturze maksymalnie 20 stopni Celsjusza.

Whirlpool w styczniu zacznie przyjmować pralki na przegląd, by sprawdzić, czy są one wadliwe.

„Gdy grzałka w pralce zostaje aktywowana w niewielu przypadkach podzespół w blokadzie drzwi może się przegrzać, i w zależności od cech produktu, może to doprowadzić do pożaru” – tak opisał problem producent.

- Szczerze przepraszamy za niedogodności i obawy, które mogło wywołać to u naszych klientów, szczególnie w sezonie świątecznym. Jednak mamy nadzieję, że ludzie zrozumieją, iż podjęliśmy działania mając na uwadze ich bezpieczeństwo, które jest dla nas najważniejsze – podkreśla szef firmy.

Jak podano, do tej pory nikt nie zgłosił żadnych wypadków spowodowanych przez tę wadę pralek.

Przypomnij sobie o… DONALD TRUMP USŁYSZAŁ POWAŻNE ZARZUTY. MOŻE STRACIĆ SWOJE STANOWISKO. CO DALEJ Z PREZYDENTEM USA

Jak informował portal Życie: PRACODAWCY CHCĄ SKRÓCIĆ PRACOWNIKOM CZAS W TOALECIE. JEST JUŻ NAWET NA TO NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE

Portal Życie pisał również o… OFICJALNA DECYZJA W SPRAWIE WYŻSZYCH RACHUNKÓW ZA PRĄD. PODWYŻKA DOTKNIE KLIENTÓW TYLKO JEDNEJ FIRMY