Donald Trump to obecny prezydent USA. Jego działania wzbudzają wiele kontrowersji wśród różnych środowisk, nie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale również na całym świecie. Ze względu na prowadzoną przez niego polityką Izba Reprezentantów USA spotkała się na debacie dotyczącej głowy państwa. Po długiej dyskusji zagłosowała za usunięciem go ze stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych. Los Trumpa jest w rękach Senatu.

Donald Trump jest trzecim prezydentem, którego izba niższa Kongresu chce odsunąć od władzy. Przyjęte zostały oba artykuły impeachmentu obecnego prezydenta, które mówiły o utrudnianiu prac Kongresu oraz nadużycie władzy.

- Wizja naszych (ojców) założycieli jest zagrożona przez działania w Białym Domu – oznajmiła przewodnicząca Izby Reprezentantów, Nanci Pelosi, podczas otwarcia dyskusji. - To tragiczne, że niebezpieczne działania prezydenta spowodowały, że impeachment jest konieczny. Nie pozostawił nam wyboru.

Debata była bardzo podzielona. Według Demokratów Trump łamie prawo oraz nadużywa władzy. Republikanie zaś sądzą, że Demokraci działają zaślepieni nienawiścią wobec prezydenta.

- Zanim weźmiecie udział w tym historycznym głosowaniu, na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, chcę, abyście o tym pamiętali: kiedy Jezus został fałszywie oskarżony o zdradę, Poncjusz Piłat dał mu możliwość zmierzenia się ze swoimi oskarżycielami – grzmiał jeden z Republikanów, by zobrazować jego zdaniem nieuczciwe traktowanie prezydenta przez Demokratów.

Jak podaje Onet, Jerrold Nadler, stojący na czele komisji sprawiedliwości, poinformował, że prezydent mógł złożyć zeznania lub wysłać przedstawicieli do Kongresu, nie chciał jednak współpracować.

Następnym krokiem jest przekazanie sprawy do Senatu. W izbie wyższej znajduje się 100 osób, 67 z nich musiałoby zagłosować za usunięciem prezydenta, by stracił stanowisko. Jednak przewagę w Senacie (53 osoby) stanowią Republikanie, zwolennicy Trumpa.

W czasie trwania debaty prezydent Donald Trump uczestniczył w wiecu wyborczym w Battle Creek w Michigan. W swoim wystąpieniu atakował Demokratów, którzy sprzeciwili się jego działaniom.

- Nie czuję się, jakby mnie usunięto – drwił.

Przypomnij sobie o… 15-20% LUDZI RÓŻNI SIĘ OD WSZYSTKICH INNYCH. WCZEŚNIEJ UWAŻANO TO ZA WADĘ

Jak informował portal Życie: MATKA ZOSTAWIA KARTONOWĄ WERSJĘ SIEBIE W POKOJU SWOJEGO 1-LETNIEGO SYNA, ABY NIE PŁAKAŁ

Portal Życie pisał również o… PORUSZAJĄCA HISTORIA KOTA O IMIENIU VITO. TO PIERWSZY CZWORONÓG ZE SPORTOWYMI PROTEZAMI [ZDJĘCIA]