Alicja Walczak oraz Janusz Dzięcioł brali udział w programie „Big Brother” i właśnie tam się poznali. W domu Wielkiego Brata oboje walczyli o zwycięstwo. Od pierwszej edycji minęło już 18 lat, jednak wspomnienia wciąż pozostają żywe.

Uczestniczka programu nie może pogodzić się ze śmiercią kolegi.

- Uczestniczymy w tym życiu. Nie ma znaczenia czy to jest program, czy prawdziwe życie. Raz ktoś przychodzi, a raz odchodzi, ale bardzo ważne jest, aby żyć taką pełnią życia – zaznaczyła.

Byli uczestnicy programu mieli okazję spotkać się przed kilkoma miesiącami, podczas reaktywacji „Big Brothera”.

- To było takie wspomnienie, jakby się spotkało kogoś, z kim się przeżyło jednak bardzo ważny czas w swoim życiu. Z radością to wspominam, bo te wspomnienia są miłe, są dobre – opowiadała.

Wspomniała także, że w sytuacji, w której się znajduje, niewiele może zrobić – może jedynie wspominać kolegę i modlić się za niego.

- Za kilka dni będę jechała w takim kierunku na rekolekcje. Właśnie koło Grudziądza. Tam na pewno będzie modlitwa, bo to jest najważniejsze... i takie wsparcie słowne. W takich chwilach jesteśmy bezradni, ale pozostają wspomnienia przeżytych razem chwil. Najważniejsze, jest żebyśmy mówili to, co czujemy teraz, bo później często ludzie żałują, że czegoś nie powiedzieli, albo że za coś nie przeprosili – podkreśliła.

Alicja Walczak uważa, że Janusz Dzięcioł zmarł jako szczęśliwa osoba.

- Myślę, że w pełni wykorzystał swój czas, ale jak wiadomo zawsze myślimy, że przydałoby się jeszcze dłużej pożyć. Ale czego nas uczy ta sytuacja? Żeby naprawdę pełniej żyć każdego dnia i doceniać ludzi, których mamy wokół. Mam nadzieję, że Bóg będzie miał go w swojej opiece.

Janusz Dzięcioł zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w okolicach Grudziądza. Zdarzenie miało miejsce w piątek, 6 grudnia. W środę, 11 grudnia, obchodziłby 66 urodziny.

Przypomnij sobie o… USŁYSZAŁA OCZEKIWANE SŁOWO I MA NADZIEJĘ NA ZGODĘ. KLAUDIA EL DURSI MÓWI O KULISACH ZATARGU Z KINGĄ

Jak informował portal Życie: MAŁGORZATA ROZENEK CIESZY SIĘ ŚWIĄTECZNĄ ATMOSFERĄ NA JARMARKU W BERLINIE. FANI SĄ OCZAROWANI NAJNOWSZYMI ZDJĘCIAMI NA INSTAGRAMIE

Portal Życie pisał również o… AGNIESZKA KACZOROWSKA POKAZUJE ZDJĘCIA Z SYPIALNI. WIERZY, ŻE TERAZ SPEŁNI SIĘ JEJ MARZENIE