W tym roku na Eurowizji Junior wystąpiła Wiktoria Gabor z utworem „Superhero”. Młoda wokalistka odniosła ogromny sukces. Jej zwycięstwo w Eurowizji Junior zapisało Polskę na kartach historii jako kraj, który po raz pierwszy dwa razy z rzędu wygrał konkurs.

Ta historyczna wygrana nie powstrzymała Jacka Kurskiego, Prezesa Telewizji Polskiej, przed ukaraniem winnych za dostrzeżone przez siebie niedociągnięcia w organizacji konkursu Eurowizja Junior 2019.

Tym razem zwolniona z pracy została osoba, która w logo konkursu zamieściła słowo „Silesia” zamiast „Polska”. Jackowi Kurskiemu nie spodobało się, że konkurs reklamował jeden region zamiast całego kraju.

Warto wspomnieć, że konkurs Eurowizja Junior 2019 został zorganizowany wspólnie przez Europejską Unię Nadawców w porozumieniu z Telewizją Polską i miastem Gliwice. To pierwsza Eurowizja, która odbyła się w Polsce.

Hasłem przewodnim imprezy było „Share the joy”, czyli „Podziel się radością”. Natomiast w logo konkursu znalazł się latawiec, który symbolizował wolność i lekkość.

Logo zawierało również hasło „Gliwice – Silesia 2019”, co nie spodobało się Jackowi Kurskiemu, Prezesowi Telewizji Polskiej. Mężczyzna skrytykował grafikę za brak informacji o tym, iż konkurs odbywa się w Polsce.

Mężczyzna postanowił zwolnić osobę odpowiedzialną za zaakceptowanie tego projektu. Jacek Kurski podkreślił:

Osobę na kierowniczym stanowisku, zresztą z bardzo wysokimi referencjami, która na coś takiego się zgodziła, pożegnałem i natychmiast zarządziłem zmianę. Nie wszędzie było to już niestety możliwe.

Przypomnijmy, że to kuriozalne zwolnienie to tylko wierzchołek góry lodowej. W TVP już od jakiegoś czasu trwa prawdziwa czystka. Pracę tracą nawet znani i lubiani prezenterzy telewizyjni.

Jakiś czas temu okazało się, że anteny znikną m.in. Michał Olszański, Barbara Kurdej-Szatan czy Monika Zamachowska. Teraz pracę niespodziewanie stracił również Tomasz Kammel.

Na portalu "Życie" dowiesz się... CZY TO BĘDZIE REPREZENTANTKA POLSKI NA EUROWIZJI? NAPISAŁA JUŻ ZWYCIĘSKIE HITY DLA ROXIE I VIKI

Warto sobie przypomnieć... "KUCHENNE REWOLUCJE" ZNIKNĄ Z ANTENY TVN? STACJA PODJĘŁA DECYZJĘ DOTYCZĄCĄ KOLEJNEGO SEZONU

Portal "Życie" informuje także... ROKSANA WĘGIEL UJAWNIŁA KOLEJNY WIELKI TALENT. NASTOLATKA JEST ŚWIETNA NIE TYLKO W ŚPIEWIE