Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak to bohaterowie rozrywkowego show Polsatu - "Love Island". Na ekranach telewizorów widzowie mogli obserować jak rodzi się gorące uczucie między nimi.

Para już od pierwszych odcinków programu miała się ku sobie. Teraz, po zakończeniu nagrań są już nierozłączni i zaczynają wspólnie układać sobie życie. 

W ostatnim czasie para wybrała się w podróż do Afryki. Zakochani udali się na misję charytatywną do Gambii. Sylwia i Mikołaj na własne oczy zobaczyli w jakich warunkach żyją ludzie na Czarnym Lądzie.

Swoją wyprawę na bieżąco relacjonowali na portalach społecznościowych zamieszczając fotografie i komentując zwiedzane miejsca. 

"Kolejny dzień w Gambii minął. Zobaczyliście nie tylko sytuacje w tutejszych szkołach, ale także warunki życia miejscowej ludności. Nie jest dobrze. Śmieci leżą na ulicach, a warunki sanitarne tu praktycznie nie istnieją ."

Sylwia Madeńska przedstawiała internautom cel ich wyjazdu. Pokazywała, że ich misja ma pomóc dzieciakom z ubogiej miejscowości Busumbala przeżyć w godnych warunkach kolejne miesiące. 

"Wczoraj odwiedziliśmy kilka szkół w miejscowości Busumbala. Kilkaset dzieci, większość sieroty, bez odpowiednich środków do życia. Kupiliśmy sierotom ryż, olej, cebule, buty, przybory szkolne i książki na okres około 3 miesięcy. Roczny koszt nauki dla jednego dziecka w Gambii to niecałe 100 zł. To naprawdę niewiele, a dla tych dzieci to ogromna szansa! Daje im to przepustkę do samodzielności życiowej."

View this post on Instagram

Rozpoczęliśmy czynne działania na miejscu‼️ Dotarliśmy bezpiecznie ☺️ oczywiście nie obyło się bez przygód 🙈 Internet tu praktycznie nie działa. Bieżące relacje dodają się z ogromnym opóźnieniem i czasem w złej kolejności. Dlatego proszę wybaczcie nam 🙏🙏 Zbiórka nadal trwa. Bardzo prosimy o wpłaty na konto: https://pomagam.pl/gambia2019 ✊. Dziś chcemy podzielić się z Wami odrobiną tutejszego świata. Jesteśmy w Gambii, w dalekiej Afryce. Wczoraj odwiedziliśmy kilka szkół w miejscowości Busumbala. Kilkaset dzieci, większość sieroty, bez odpowiednich środków do życia. Kupiliśmy sierotom ryż, olej, cebule, buty, przybory szkolne i książki na okres około 3 miesięcy. Roczny koszt nauki dla jednego dziecka w Gambii to niecałe 100 zł 🙏 to naprawdę niewiele, a dla tych dzieci to ogromna szansa ‼️Daje im to przepustkę do samodzielności życiowej. Inny świat, tak daleki, ale zarazem tak bliski. Dzieci są równe i każde z nich powinno mieć takie same szanse do życia i rozwoju 🙏. Działamy tu aż do wtorku. W poniedziałek kupimy dla dzieci brakujące przybory szkolne, kredę i mundurki z plecakami. Będziemy informować Was na bieżąco, o tym co tu się dzieje. Dzieci są przecudowne, nie maja wiele, a energią do życia mogłyby obdarować cały świat. Uwielbiam je całym swoim sercem ❤️ U @mikolaj_jedruszczak_official odzywają się instynkty rodzicielskie ☺️🙈 @norbert_dabek dziękuje, ze zaraziłeś nas swoją pasja do pomagania 🙏 Wysyłamy Wam dużo ciepła i miłości z Gambii ❤️❤️❤️ #gambia2019 #pomagam #miłość #razemmozemywiecej #sysiaimiki #energiadozycia #dzialamy

A post shared by Sylwia Madeńska (@sylwia_madenska_official) on

Para zdecydowała się na jeszcze jeden odważny gest. Mianowicie, Sylwia i Mikołaj zaadoptowali dwoje dzieci: 6-letnią Keddy i 5-letniego Serigne'a. Adopcja będzie odbywała się na odległość. 

"Zaczarowani tą energią zaadoptowaliśmy dwójka brzdąców. Dziewczynka Keddy ma 6 lat, a chłopiec Serigne skończył niedawno 5-ty rok życia ☺️. Są półsierotami, nie miały zapewnionych podstawowych środków do życia. Kontynuacja ich nauki była wątpliwa."

Działania uczestników "Love Island" skupią się na wsparciu finansowym dla tych dzieciaków. Dzięki przysyłanym przez nich środkom maluchy mają szansę na regularną edukację oraz godziwe warunki życia.

"Keddy i Serigne’a zaopatrzyliśmy m.in. w ubrania, buty, plecaki, artykuły szkolne, jedzenie na okres ok. 3 miesięcy, a także opłaciliśmy szkole na najbliższe 3 lata. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem ich szkoły, który na bieżąco nas informuje o potrzebach dzieci. Napewno jeszcze nie raz odwiedzimy dzieci w ich domach i szkole, sprawdzając czy nasze środku nie idą na marne i czy dzieci żyją w odpowiednich warunkach."

View this post on Instagram

Czas na podsumowanie. Za kilka godzin będziemy w Warszawie. Nadal jesteśmy pełni emocji i czujemy ogromna tęsknotę. Razem z @mikolaj_jedruszczak_official oraz @norbert_dabek przeżyliśmy w Gambii 6 niesamowitych dni. Ruszyliśmy z akcja pomocową do szkół. Oprócz satysfakcji i zadowolenia z powodzenia całej akcji, zyskaliśmy o wiele, wiele więcej. Poznaliśmy tutejszych mieszkańców i dzieci, które emanują tak pozytywną energia do życia, ze mogłyby obdarować pół świata ! Poznaliśmy ludzi, którzy doceniają każdy dzień oraz każda najmniejsza pomoc, dar czy przysługę. Poznaliśmy ludzi, którzy są niesamowicie życzliwi, pomocni i otwarci na innych. Dzieci w tutejszych szkołach nie narzekają, nie rywalizują ze sobą, nie oszukują, są uczciwe i szczere. Uśmiech z ich twarzy praktycznie nie znika, ponieważ doceniają wszystko co dostały od życia ! To ile ciepłych przytulasów i buziaków dostałam w ciągu tego czasu nie da się zliczyć 🙈 Zaczarowani tą energią zaadoptowaliśmy dwójka brzdąców. Dziewczynka Keddy ma 6 lat, a chłopiec Serigne skończył niedawno 5-ty rok życia ☺️. Są półsierotami, nie miały zapewnionych podstawowych środków do życia. Kontynuacja ich nauki była wątpliwa. Czy wiecie, ze dziecko które ukończy tutejszą szkole, prowadzi normalne, dorosłe życie i podejmuje prace w zgodzie z jego umiejętnościami. Dziecko bez szkoły, niestety żyje na ulicy i musi kombinować jak przetrwać :( ich czas nauki to najważniejszy okres w ich życiu 🙏. Keddy i Serigne’a zaopatrzyliśmy m.in. w ubrania, buty, plecaki, artykuły szkolne, jedzenie na okres ok. 3 miesięcy, a także opłaciliśmy szkole na najbliższe 3 lata. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem ich szkoły, który na bieżąco nas informuje o potrzebach dzieci. Napewno jeszcze nie raz odwiedzimy dzieci w ich domach i szkole, sprawdzając czy nasze środku nie idą na marne i czy dzieci żyją w odpowiednich warunkach. Mamy nadzieje, ze kiedyś będzie tez szansa pokazać im Polskę ☺️ ! Jeżeli ktoś nie śledził na bieżąco naszej akcji pomocowej w Gambii, wszystkie relacje możecie zobaczyć w wyróżnionej relacji „Gambia2019”. Czy w przyszłości chcielibyście dołączyć do takiej akcji pomocowej➕?? #gambia2019 #sysiaimiki #pomagajmy

A post shared by Sylwia Madeńska (@sylwia_madenska_official) on

View this post on Instagram

Jestem bardzo szczęśliwy, że w tak krótkim czasie zdołaliśmy tyle zrobić🙌🏼 Razem z @sylwia_madenska_official i @norbert_dabek oraz kilkunasto osobową grupą wolontariuszy z całej Polski przez tydzień oddaliśmy każdy swoją cząstkę serca dla malutkich, potrzebujących dzieci z gambijskiej szkoły w miejscowości Busumbala🇬🇲👶🏾 Całą akcję pomocową relacjonowaliśmy na IS oraz na postach na IG po to, abyście wiedzieli co robimy za pieniądze ze zbiórki, że jesteśmy transparentni i dla kogo działamy📱Nie będę wchodził w szczegóły, bo wiele informacji przekazałem już wcześniej, ale chcę zwięźle podsumować co udało nam się zrobić (cała akcja w wyróżnionej relacji na moim IG pt. Gambia ’19)🤗Zakupiliśmy dla całej szkoły jedzenie (ryż, olej, cebule etc.), którego starczy na kolejne 2-3 miesiące, kupiliśmy przybory szkolne (tablice, kredę, zeszyty, długopisy etc.)🍚🖊Dokonaliśmy jeszcze jednej, bardzo ważnej rzeczy... Razem z Sysią „adoptowaliśmy” dwójkę szkrabów z tejże szkoły. Zabraliśmy je na targ, zakupiliśmy kilka kompletów ubrań, środki czystości oraz zabawki, aby mogły się poczuć choć troszkę szczęśliwsze🧸🎀 Dziewczynka Sylwii ma 6 lat, ma na imię Keddy a mój „bad boy” to Serigne i ma 5 wiosen za sobą - oboje to półsieroty... Opłaciliśmy każdemu z osobna edukację na kolejne 3 lata, jesteśmy w stałym kontakcie z jego bliskimi oraz dyrektorem szkoły. Człowiek, który skończy szkołę w Gambii może w przyszłości wieść przyzwoite życie, bez szkoły ląduje na ulicy.. Na tym nie kończymy, niedługo wracamy z kolejną turą pomocy dla naszych podopiecznych. Chcielibyście kiedyś wziąć udział w takiej akcji charytatywnej?🎁😌 #gambia2019 #pomagam #pomocnieboli #razemłatwiej #charity #sysiaimiki

A post shared by Mikołaj Jędruszczak (@mikolaj_jedruszczak_official) on

View this post on Instagram

Jesteśmy w Gambii, prężnie działamy na rzecz dzieci!👶🏾 Dotarliśmy bezpiecznie, chociaż były małe komplikacje🚎 Dostęp do internetu jest mocno ograniczony także prosimy o wyrozumiałość jeżeli chodzi o dodawanie relacji i jakość LIVE’ów📲 Dzisiaj sobota, dzień wolny od szkoły, zatem wychodzimy do ludzi, chcemy zobaczyć jak wygląda codzienne życie i w miarę możliwości pomóc najbardziej potrzebującym🚨Wczoraj udało nam się zaopatrzyć w jedzenie kilka szkół w miejscowości Busumbala🍚 Czasami aż ciężko opisać słowami to co się tutaj zobaczy.. wybaczcie, ale myślę, że rozumiecie, dlaczego nie pokazujemy wszystkiego..😞 Cały czas można pomóc http://pomagam.pl/gambia2019 , każda złotówka zostanie spożytkowana we właściwy sposób - POMAGAJMY🤗 #gambia2019 #razemłatwiej #pomagam #sysiaimiki @sylwia_madenska_official @norbert_dabek

A post shared by Mikołaj Jędruszczak (@mikolaj_jedruszczak_official) on

Warto sobie przypomnieć...CHŁOPIEC O WIELKIM SERCU. MAŁY OLEK JEST WZOREM DO NAŚLADOWANIA

Portal "Życie" pisał: CHŁOPIEC PIERWSZY RAZ W ŻYCIU ZOBACZYŁ KOLORY. JEGO REAKCJA WYCISKA ŁZY Z OCZU [WIDEO]

Informował również: ROKSANA WĘGIEL NAJLEPSZĄ POLSKĄ GWIAZDĄ MUZYKI POP! NIEWIARYGODNE, KTO DOCENIŁ PIOSENKARKĘ